Po raz trzeci na PWr zostanie rozegrany „Cyberton”

Data: 15.09.2024

cybertron_nowy_slajder.png„Cybertron” to zespołowa gra sprawdzająca umiejętności informatyczne i zdolności kreatywnego rozwiązywania problemów z zakresu cyberbezpieczeństwa i infrastruktury krytycznej. W rywalizacji zmierzą się uczniowie z Polski i Czech.

Celem rozgrywek jest budowanie świadomości zagrożeń, jakie mogą czyhać w sieci, nauka radzenia sobie z nimi i ewentualne ich likwidowanie bez szkody dla użytkownika. Drużyny z Polski i Czech po raz trzeci będą rozwiązywać zadania przygotowane przez pracowników Politechniki Wrocławskiej, a dokładniej Wydziału Informatyki i Telekomunikacji oraz Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego.

cybertron-6.jpg

W pierwszej edycji imprezy udział wzięło dwudziestu uczniów ze szkół Dolnego Śląska i Kraju Kralovohradeckiego, którzy okazali się najlepsi w przeprowadzonych wcześniej eliminacjach. Uczniowie musieli pokonywać kolejne informatyczne łamigłówki i zadania, aby znaleźć sprawców ataku hakerskiego na wodociągi miejskie.

cybertron-20.jpgRok temu natomiast hakerzy przejęli portal lokalnej redakcji i sparaliżowali jego pracę. Sytuację mogli uratować tylko młodzi informatycy z Polski, Czech i Słowacji.  W drugiej edycji imprezy zwyciężyła polsko-słowacka drużyna, w której skład wchodzili uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PWr.

cybertron-46.jpgTym razem przed graczami stanie nowe trudne zadanie. Jak sobie z nim poradzą, przekonamy się w dniach 10–12 września. Graczy jak zwykle będą wspierać mentorzy, czyli osoby, które były uczestnikami „Cybertronu” w poprzednich edycjach.

Rozgrywki jak co roku organizują wspólnie Politechnika Wrocławska i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

cybertron-9.jpg

logotyp-umwd_nowy.jpg