Koło naukowe Solvro z naszego wydziału opracowało aplikację mobilną dla studentów Politechniki Wrocławskiej. Aplikacja ToPWR ma na celu skuteczne wprowadzenie pierwszorocznych do społeczności akademickiej, ale także usprawnienie życia codziennego bardziej doświadczonym studentom.
Aplikacja ToPWR jest stworzona przez studentów dla studentów. Ma na celu ułatwienie funkcjonowania na Politechnice Wrocławskiej. Studenci znajdą w aplikacji mapkę kampusu, licznik dni do nadchodzącej sesji, informacje o dziekanatach, kołach naukowych czy wolnych miejscach na parkingu.
– ToPWR to efekt naszych doświadczeń i pomysłów, którymi chcielibyśmy się podzielić z innymi studentami. Bo przecież każdy z nas zaczynał od zera, więc dlaczego nie stworzyć czegoś, co ułatwiłoby życie na uczelni? Zależało nam, aby każdy student miał w kieszeni takiego kumpla, który go wspiera i pomaga ogarnąć to wszystko. Bo studia to nie tylko nauka, to także odkrywanie, poznawanie, czasem trochę gubienie się – i to jest w porządku – mówią autorzy aplikacji z KN Solvro.
Aplikacja od zawsze była projektem KN Solvro, a jej pierwsza wersja została wypuszczona w październiku 2022 roku. Oryginalnym pomysłodawcą aplikacji był Jakub Legut. Zespół, który pracował nad aktualną wersją aplikacji to:
- Szymon Kowaliński – Tech Lead (Informatyka stosowana, 3 rok),
- Mikołaj Jałocha – Flutter Developer (Informatyczne systemy automatyki, 2 rok),
- Tomasz Trela – Flutter Developer (Informatyka stosowana, 2 rok),
- Kamil Fedio – Flutter Developer (Inżynieria systemów, 2 rok),
- Wojciech Krzos – Project Manager (Informatyka stosowana, 3 rok),
- Aleksandra Zakrzewska – Project Manager (Inżynieria zarządzania, 4 rok),
- Martyna Grygiel – UI/UX Designer i Flutter Developer (Sztuczna inteligencja, 2 rok),
- Bartosz Gotowski – DevOps (Informatyka stosowana, 3 rok).
Zespół programistów z KN Solvro przygotował aplikację, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania, które sami zadawali sobie na początku ich studenckich przygód. W ToPWR znajdziemy przewodnik po akademikach, kursach poprawkowych, savoir-vivre na zajęciach czy Erasmusie.
Można też poczytać o kołach naukowych, organizacjach studenckich, konkretnych wydziałach PWr, czy dowiedzieć się czym jest immatrykulacja, czy wykłady są obowiązkowe oraz w jaki sposób napisać e-mail do prowadzącego.
– Aplikacja łączy 3 źródła o organizacjach studenckich. Zamieszczone są tam wszystkie organizacje studenckie widniejące na stronie Działu Wsparcia Aktywności Studenckiej (225 organizacji + samorządy wydziałowe). Dane są te dalej nadpisywane przez dane zebrane przez Samorząd Studencki. W trzeciej kolejności wysłana zostaje specjalna ankieta do kół i organizacji, aby mogły zaktualizować i dostosować pod siebie dane w ToPWR – tłumaczy Szymon Kowaliński z koła Solvro.
Jeśli koło lub organizacja studencka nie dostały linku do ankiety lub dopiero rozpoczęły swoją działalność należy skontaktować się z autorami pod adresem: kn.solvro@pwr.edu.pl lub poprzez stronę https://solvro.pwr.edu.pl/contact/, aby otrzymać prywatny link do ankiety. KN Solvro zaznacza, że wciąż rozwija aplikację, a w planach na przyszłość są kolejne usprawnienia. Członkowie zachęcają studentów do kontaktu z sugestiami względem aplikacji.
Więcej o aplikacji można przeczytać na stronie koła.
Wersja na Androida jest dostępna tutaj.
Wersja na iOS jest dostępna tutaj.