WITletter 1/2023

Data: 03.02.2023

Dzień dobry!

WITelsi, czyli zespół profesorów z naszego wydziału zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Band tworzą: prof. Andrzej Kucharski, gitara basowa, prof. Paweł Wachel, gitara elektryczna, prof. Tomasz Kajdanowicz, gitara elektryczna, dr inż. Marek Kopel, perkusista i Paula Sobok, wokal. Zachęcamy Państwa do licytowania Najmniejszego Koncertu Świata. To będzie świetna okazja, by przekonać się, co informatykom w duszy gra. Naszym muzykom i wszystkim uczestnikom licytacji życzymy powodzenia!

Zdjęcie miesiąca

WITelsi na chwilę przed Najmniejszym Koncertem Świata.

witelsi_wit.png

Tematy Miesiąca

Dr inż. Zbigniew Szpunar został uhonorowany Złotym Heroldem – nagrodą przyznawaną przez Radę Programową Forum Teleinformatyki. – To dla mnie duży zaszczyt otrzymać taką nagrodę w przeddzień zakończenia ponad 46-letniego okresu pracy w Politechnice Wrocławskiej – powiedział były pracownik Katedry Informatyki Stosowanej.

divider.png

Kamil Przeniosło, absolwent naszego wydziału z Katedry Informatyki Stosowanej został wyróżniony w ogólnopolskim Konkursie Młodych Mistrzów 2022 za pracę magisterską „Porównanie języków Java i Kotlin ze względu na wybrane cechy jakościowe”. Laureatów ogłoszono podczas XXVIII Forum Teleinformatyki.

divider.png

Wśród doktorantów Szkoły Doktorskiej PWr, którzy dostali się na prestiżowe staże zagraniczne jest troje młodych naukowców z naszego wydziału. Dominika Kunc i Bartosz Perz polecą do USA na University of Southern California, a Aleksandra Knapińska do Włoch na Politecnico di Torino.

divider.png

Gabriel Maik, doktorant z naszego wydziału, otrzymał Wyróżnienie I Stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Prac Dyplomowych Magisterskich – Master 4 Science 2022. W pracy doktorskiej pt. „Nieparametryczna identyfikacja systemów nieliniowych przy cyklostacjonarnych sygnałach wejściowych” Gabriel Maik kontynuuje badania podjęte w ramach pracy magisterskiej.

divider.png

„Optymalizacja metodami ciemnoszarej skrzynki – rozwój nowej klasy wysoce skutecznych optymalizatorów ogólnego przeznaczenia” – to tytuł projektu, którym kieruje dr hab. inż. Michał Przewoźniczek, prof. uczelni z naszego wydziału. Narodowe Centrum Nauki przyznało naukowcowi ponad milion zł grantu na realizację tego projektu.

divider.png

Licytacja na rzecz WOŚP Najmniejszego Koncertu Świata zespołu WITelsi już trwa. Rozpoczęła się w piątek, 20 stycznia, a zakończy się w poniedziałek, 30 stycznia o godz. 19.00. Termin i miejsce koncertu do uzgodnienia po zakończeniu aukcji.

Jednym zdaniem

Ruszył proces zgłaszania tematów prac dyplomowych, których realizacja rozpocznie się w semestrze letnim 2022/2023; od tego semestru obsługa procesów związanych z pracami dyplomowymi realizowana jest wyłącznie w systemie USOS-APD.

divider.png

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom XXXIX Ogólnopolskiego Konkursu PTI na najlepsze prace magisterskie z informatyki odbędzie się w piątek, 27 stycznia 2023 r. w godzinach 11.30–16.00 w auli w Gmachu Głównym; uroczystość jest połączona z sympozjum „Informatyka kwantowa”.

divider.png

Zapraszamy gitarzystów, muzyków, wokalistów na kolejne wspólne granie; gitarowa próba odbędzie się w piątek, 27 stycznia o godz. 17.00 w sali 205 w budynku C-1.divider.png

Z myślą o nowych pracownikach WIT na stronie wydziałowej uruchomiliśmy zakładkę: Strefa pracownika. Można tu znaleźć bieżące informacje i komunikaty na temat najważniejszych spraw związanych z funkcjonowaniem uczelni i zatrudnionych tu osób.

media o nas

Naukowcy z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej w ramach konsorcjum wspólnie m.in. z lekarzami prowadzą badania nad nową platformą do usług telemedycznych dla osób 60+. Ma ona ułatwić dostęp do świadczeń zdrowotnych  informuje serwis PAP Nauka.

Z katedr

Agnieszka Herczak-Ciara i dr inż. Sławomir Kubal z Katedry Telekomunikacji i Teleinformatyki zapraszają pracowników dydaktycznych i administracyjnych do wzięcia udziału w darmowym szkoleniu na temat zagadnień bezpieczeństwa cyfrowego oraz RODO, w którym omówione są sytuacje występujące w codziennej pracy na uczelni. Ze szkoleń opracowanych w ramach projektu „Cyberbezpieczeństwo dla gospodarki przyszłości” można korzystać za darmo, online, w dowolnym terminie (w formie samokształcenia). Każdy uczestnik dostanie certyfikat ukończenia szkolenia.

WI + [P/T] + owiec

Kamil Winiarz – DJ grający brytyjską muzykę elektroniczną jako Guiltee, prezenter w Radiu LUZ, od Nowego Roku rozkręca media społecznościowe WIT, jest jedną z twarzy cyklu #Jestem z PWr.

kw_1.jpg

divider.png

Przypominamy, że WITletter ukazuje się w ostatni wtorek miesiąca. Zachęcamy do czytania, dzielenia się uwagami, ale i informowania o sprawach, które powinny trafić na jego łamy. W tym celu działa specjalnie dedykowany WITletterowi adres: witletter.wit@pwr.edu.pl. Informacje do WITlettera prosimy przesyłać do końca trzeciego tygodnia miesiąca.