Wydział Informatyki i Telekomunikacji

Informatyka techniczna (Computer Engineering)

Opis kierunku

Program studiów obejmuje zagadnienia projektowania systemów informatycznych do różnych zastosowań w gospodarce i przemyśle. Studia drugiego stopnia w języku angielskim rozwijają również w kierunku kompetencji badawczych. Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne w pracy analityka i architekta systemów. Kładziony jest nacisk na nauczanie treści aktualnych i poszukiwanych na rynku pracy. Oferta programowa kierunku zapewnia solidne podstawy do wszechstronnego rozwoju kompetencji i możliwość szerokiego wyboru ścieżki dalszej edukacji i kariery zawodowej, w tym w działach badań i rozwoju.

Specjalności

Advanced Computer Science

Program studiów specjalności ACS koncentruje się na dostarczaniu multidyscyplinarnej wiedzy oraz rozwijaniu umiejętności teoretycznych i praktycznych w nowoczesnych dziedzinach informatyki (uczenie maszynowe, sieci neuronowe, optymalizacja itp.), technologii informatycznych i systemów komputerowych. Wierzymy, że studenci najwięcej zyskują, gdy angażują się w badania (prace nad projektami) indywidualnie i zespołowo, a wykładowcy pełnią role doradców i mentorów. Dlatego ponad 65% programu kursu koncentruje się na aktywnych formach uczenia się, takich jak projekty grupowe, seminaria i ćwiczenia laboratoryjne.

Studenci zdobywają umiejętności rozwiązywania rzeczywistych problemów informatycznych, prowadzenia badań oraz pozyskiwania informacji z literatury i innych dostępnych źródeł. Absolwenci będą przygotowani do roli lidera zespołu i posiadają szerokie umiejętności pracy zespołowej (krytyczne myślenie, współpraca, komunikacja itp.). Zdobędą doświadczenie niezbędne do kariery zawodowej w jednostkach naukowych, na uczelniach wyższych i w przemyśle.

Internet Engineering

Kształcenie obejmuje zagadnienia tworzenia serwisów i aplikacji internetowych. Obejmuje wiedzę w zakresie zarządzania, rekonfigurowania i zapewnienia bezpieczeństwa usług internetowych, tworzenia aplikacji współbieżnych i rozproszonych. Dostarcza umiejętności programowania i administrowania systemu UNIX/ LINUX, tworzenia zaawansowanych systemów wbudowanych, projektowania i implementacji rozwiązań Internetu Rzeczy (Internet of Things).

Student jest przygotowywany w trakcie studiów do samodzielnego rozwiązywania problemów informatycznych (w tym klasyfikacji ich pod kątem złożoności, specyfikacji i implementacji rozwiązań) oraz do kierowania zespołem informatycznym.

Posiada umiejętność przygotowania, realizacji i weryfikacji projektów, umiejętność praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi i biegłość w programowaniu.

Ma wiedzę umożliwiającą szybkie adaptowanie się do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości informatycznej.

W ramach specjalności zdobywa doświadczenie i umiejętności w zakresie pracy w zespole projektowym, a także w zarządzaniu, zapewnieniu dostępności i bezpieczeństwa usług internetowych.

Absolwenci znajdują zatrudnienie przy tworzeniu i eksploatacji systemów oprogramowania, gospodarczych aplikacji internetowych (e-business, e-commerce, e-banking), systemów zarządzania w administracji i służbach wojskowych.

Pracują jako administratorzy sieci/systemu, projektanci i programiści aplikacji internetowych, mobilnych oraz wbudowanych, rozpoznając przy tym zagrożenia wynikające z cyberbezpieczeństwa i przeciwdziałając im zarówno na poziomie sprzętowym, jak i programowym.

Dobre przygotowanie teoretyczne, doświadczenie, konkretna wiedza praktyczna nabyta dzięki dostępowi do nowoczesnego sprzętu komputerowego i sieciowego oraz narzędzi projektowych, dobra znajomość języków obcych, pozwalają absolwentom łatwo dostosować się do potrzeb rynku pracy oraz na znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy zarówno w firmach krajowych, jak i zagranicznych, zarówno w małych, jak i dużych przedsięwzięciach badawczych, projektowych i wdrożeniowych. Absolwenci posiadają doświadczenie niezbędne do rozpoczęcia kariery zawodowej i podjęcia studiów III stopnia (doktoranckich).

Kryteria znajdziesz tutaj

Mamy dla Was 60 miejsc

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję