Koodynatorzy wydziałowi ds. programu Erasmus+ dla studentów:
- dr inż. Dariusz Caban
- dr inż. Agnieszka Indyka-Piasecka
Koodynatorzy wydziałowi ds. programu Erasmus+ dla studentów:
Uzupełniającą formą wymiany edukacyjnej są programy Blended Intensive Programs (BIP). Ideą tych programów jest realizacja jednego przedmiotu lub grupy przedmiotów na uczelni partnerskiej. Programy mają komponent wirtualny (udział zdalny w zajęciach uczelni partnerskiej) oraz komponent pobytowy (1-2 tygodniowe wyjazdy na uczelnię partnerską).
Kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani w poprzedniej rekrutacji, a zrezygnowali z wyjazdu z naruszeniem terminów i bez istotnej przyczyny są karani przez odjęcie 2 punktów rekrutacyjnych. Zasada ta będzie stosowana do rekrutacji na wyjazdy od roku akademickiego 2025/2026.
Dostępne są 3 metody przygotowania Learning Agreement. Przy wyborze należy się kierować wymaganiami uczelni przyjmującej:
Podpisane dokumenty koordynator umieszcza w witrynie IRC. Nie ma potrzeby wypełniania dokumentów w wielu formach. Warunkiem podpisania Learning Agreement jest jego zgodność z indywidualną organizacją studiów IPS.
Przed wyjazdem należy uzyskać od dziekana zezwolenie na wyjazd. Jest to równocześnie formalne zgłoszenie wyjazdu na Wydziale zgodnie z regulaminem studiów. Treść zezwolenia musi być zgodna z Zarządzeniem Wewnętrznym Rektora. Aby przygotować wniosek, należy wygenerować go w systemie IRC lub wypełnić wzór udostępniany na stronach DWM. Wniosek należy przesłać do podpisu w Dziekanacie (s. 102a C-1) lub na adres marek.krupa@pwr.edu.pl.
Jeżeli program wymiany nie wymaga wcześniejszego złożenia zezwolenia na wyjazd, wniosek powinien zostać złożony po zaliczeniu semestru poprzedzającego wyjazd. W szczególności, zezwolenia na wyjazd na studia w ramach wymiany Erasmus+ do krajów UE nie będą udzielane przed tym terminem.
Jeżeli z dowolnych przyczyn wyjazd nie dochodzi do skutku, należy zgłosić to w Dziekanacie (marek.krupa@pwr.edu.pl). Wyjazd bez zezwolenia dziekana jest poważnym naruszeniem regulaminu studiów. Zarówno wyjazd bez zezwolenia jak i niezgłoszenie rezygnacji z wyjazdu (po uzyskaniu zezwolenia) mogą spowodować skreślenie z listy studentów PWr.
Student ma prawo zrezygnować z udziału w wymianie na każdym etapie rekrutacji i przygotowań do wyjazdu. W przypadku rezygnacji po podpisaniu umowy z Politechniką Wrocławską, tryb i konsekwencje rezygnacji regulowane są tą umową.
W każdym przypadku, obowiązkiem studenta jest bezzwłoczne poinformowanie koordynatora wydziałowego o rezygnacji w formie pisemnej (mailem ze skrzynki studenckiej). Po ogłoszeniu wyników rekrutacji, rezygnację należy również przesłać do DWM, a po zgłoszeniu nominacji również do uczelni partnerskiej.
Zależnie od przyczyny rezygnacji i momentu jej zgłoszenia, skutki są różne:
Konieczność zmian
Program studiów zagranicznych ustalany jest w oparciu o oferty uczelni przyjmujących. Zwykle nie są w tym czasie znane rozkłady zajęć oraz kursy anulowane. Dlatego często okazuje się, że zaplanowany w Learning Agreement program studiów nie jest możliwy do realizacji.
Należy w takim przypadku w możliwie krótkim terminie ustalić z doradcą toku studiów nowy program indywidualnego studiowania (IPS) i w oparciu o niego wypełnić formularz zmian do Learning Agreement.
Uzgodnienie zmian w IPS
Zmiany programu IPS podlegają uzgodnieniu według procedury analogicznej do jego ustalania. Nowy program powinien być uzgodniony z doradcą toku studiów oraz zaakceptowany przez prodziekana ds. kształcenia i dydaktyki.
Uwaga: Zmiany IPS należy uzgadniać niezwłocznie po wystąpieniu okoliczności ich wymagających. Nie można dokonać zmian IPS po zakończeniu semestru za granicą lub po powrocie do kraju. Niezaliczenie przedmiotu lub niezdanie egzaminu nie stanowi podstawy do zmiany IPS – mają w tym przypadku zastosowanie zasady powtarzania przedmiotu (§22 Regulaminu studiów na Politechnice Wrocławskiej).
Zatwierdzenie zmian w Learning Agreement
Changes to Learning Agreement zatwierdzane są przez przedstawicieli uczelni przyjmującej oraz przez wydziałowego koordynatora programu Erasmus+. Warunkiem zatwierdzenia zmian na Wydziale jest ich zgodność z IPS.
W sytuacjach wyjątkowych, gdy student przebywa już za granicą, a uczelnia przyjmująca wymaga szybkiego zatwierdzenia zmian w LA, koordynator może tego dokonać w oparciu o program IPS uzgodniony tylko z doradcą toku studiów. Niezależnie od tego, program należy niezwłocznie przesłać do zatwierdzenia przez prodziekana (do marek.krupa@pwr.edu.pl).
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »