Zgłaszanie, wybór i zmiana tematu pracy dyplomowej

Od semestru letniego 2022/2023 obsługa procesów związanych z pracami dyplomowymi realizowana jest wyłącznie w systemie USOS-APD. (http://apd.usos.pwr.edu.pl/)

W USOS-APD zdefiniowane są dwie czynności:

• zgłoszenie tematu pracy dyplomowej
  • zgłoszenie wniosku o zatwierdzenie tematu pracy dyplomowej

Zgłoszenie tematu pracy dyplomowej ma charakter ogólny i nie jest tożsame ze zgłoszeniem tematu do zatwierdzenia przez Komisję Programową Kierunku. Zgłoszenia tematu można dokonać nie przypisując studenta do tematu, a jedynie opublikować go w Katalogu, gdzie student może przeglądać dostępne propozycje tematów prac dyplomowych oferowane przez prowadzących.

Zgłoszenie wniosku o zatwierdzenie tematu pracy dyplomowej nastąpić może tylko wtedy, gdy do tematu zostanie przypisany student.

Zgłoszenie wniosku można przygotować:

• na podstawie wcześniejszego zgłoszenia tematu pracy dyplomowej, gdy po opublikowaniu tematu w Katalogu zgłosi się do prowadzącego chętny student
  • z ominięciem zgłoszenia pracy dyplomowej – ścieżka ta jest polecana w sytuacji, gdy propozycja tematu pracy dyplomowej jest przygotowana dla konkretnego studenta.

Ze względu na specyfikę systemu USOS-APD należy zgłaszać temat bądź wniosek o zatwierdzenie tematu zgodnie z instrukcjami postępowania, z dbałością o poprawność językową i edytorską oraz zwracając uwagę na wymagania stawiane pracom dyplomowym. Zwrócenie promotorowi tematu z błędami możliwe jest dopiero na poziomie rozpatrywania go przez Komisję Programową Kierunku.

Zgłaszanie, zatwierdzanie i wybór tematu pracy dyplomowej - proces.

1. Wypełnienie i opublikowanie zgłoszenia tematu pracy dyplomowej * - instrukcja
2. Wybór tematu przez studenta (promotor przypisuje studenta do tematu) *
3. Wypełnienie zgłoszenia wniosku o zatwierdzenie tematu pracy dyplomowej - instrukcja
4. Popisanie wniosku w systemie przez promotora
5. Podpisanie wniosku w systemie przez autora (studenta)
6. Zaopiniowanie tematu przez opiekuna kierunku/specjalności
7. Zatwierdzenie tematu przez przewodniczącego komisji programowej kierunku
8. Dostarczenie do dziekanatu wydruku/Print Screen-a zatwierdzonego wniosku tematu jako deklaracji wyboru tematu pracy dyplomowej.
Wydruk musi być podpisany przez opiekuna i studenta.
W górnej części wydruku należy napisać drukowanymi literami swoje imię i nazwisko, nr albumu oraz semestr akademicki realizacji kursu
.
Wydruk będzie podstawą do zapisu studenta na przedmiot „Praca dyplomowa”/”Master Thesis” - przykład wydruku

* Ten krok może zostać pominięty w sytuacji, gdy temat jest dedykowany konkretnemu studentowi i dane tego studenta zostaną od razu podpięte przez opiekuna do wniosku.

Terminarz zatwierdzania tematów:

I tura zgłaszania wniosków tematów prac dyplomowych do dnia 24.01.2024

Termin zatwierdzania wniosków: do 31.01.2024

Termin dostarczenia podpisanego wydruku (print screen wykonany przez opiekuna) tematu do dziekanatu: do 09.02.2024

II tura zgłaszania wniosków tematów prac dyplomowych do dnia 14.02.2024

Termin zatwierdzania wniosków: do 21.02.2024

Termin dostarczenia podpisanego wydruku (print screen wykonany przez opiekuna) tematu do dziekanatu: do 01.03.2024

III tura zgłaszania wniosków tematów prac dyplomowych do dnia 08.03.2024

Termin zatwierdzania wniosków: do 15.03.2024

Termin dostarczenia podpisanego wydruku (print screen wykonany przez opiekuna) tematu do dziekanatu: do 22.03.2024

UWAGA:

Tematy zgłoszone po upływie wskazanych terminów nie będą rozpatrywane mimo, że system nadal będzie otwarty (nie ma możliwości zablokowania systemu).

Aby promotorem pracy dyplomowej studenta Wydziału Informatyki i Telekomunikacji mógł być pracownik innego Wydziału, należy złożyć wniosek do dziekana z prośbą o wyrażenie zgody na pisanie pracy u promotora spoza WIT. Podanie takie musi być podpisane przez potencjalnego opiekuna pracy dyplomowej oraz pozytywnie zaopiniowane przez dziekana wydziału, na którym zatrudniony jest opiekun.

Zgodnie z Regulaminem studiów w PWr. §35 ust. 5 na pisanie pracy dyplomowej w języku innym niż ten, w którym prowadzone jest kształcenie na kierunku, student powinien uzyskać zgodę dziekana Wydziału. W tym celu należy złożyć w Dziekanacie wniosek pozytywnie zaopiniowany przez opiekuna pracy dyplomowej.

UWAGA: nie jest możliwa zmiana języka pisania pracy dyplomowej na kierunkach prowadzonych w języku angielskim.

W początkowym okresie realizacji pracy dyplomowej student może wystąpić do dziekana z wnioskiem o uściślenie lub korektę tematu pracy dyplomowej (Regulamin studiów na PWr. §35 ust. 9). Pozytywnie zaopiniowany przez opiekuna pracy dyplomowej wniosek należy złożyć w Dziekanacie. W przypadku zmiany opiekuna pracy dyplomowej na podaniu musi znaleźć się zgoda dotychczasowego oraz proponowanego opiekuna.

Wniosek

Student, który przystępuje do ponownej realizacji kursu „Praca dyplomowa” , dostarcza do dziekanatu (skan dokumentu jest akceptowany) zgodę opiekuna na kontynuowanie dotychczasowego tematu pracy dyplomowej (dokument z podpisem opiekuna i studenta). Zgoda oraz przesłana wcześniej karta pracy będą stanowiły podstawę do wpisu administracyjnego na kurs „Praca dyplomowa”.