Przeniesienia z innej uczelni. Zmiana wydziału, kierunku, profilu i formy studiów
- Student może być przyjęty na studia na Politechnice Wrocławskiej przez przeniesienie z innej uczelni lub uczelni zagranicznej po uzyskaniu zgody od właściwego prodziekana ds. kształcenia i dydaktyki odpowiedzialnego za dany tok studiów oraz za wiedzą uczelni, którą opuszcza.
Przyjęcie na studia następuje w przerwach semestralnych w drodze wpisu na listę studentów. - Studiowanie po przeniesieniu z innej uczelni lub uczelni zagranicznej, po zmianie wydziału, kierunku, profilu lub formy studiów odbywa się zgodnie z programem studiów dla cyklu kształcenia wskazanego przez dziekana.
We wniosku, student wskazuje kierunek studiów na który wnioskuje o przeniesienie, zaliczone już przedmioty do przeniesienia i uznania po przeniesieniu z innej uczelni lub uczelni zagranicznej, zmianie wydziału, kierunku, profilu lub formy studiów (dorobek). - Po zapoznaniu się z dokumentami otrzymanymi od studenta prodziekan określa odpowiednio: dotychczasowy dorobek akademicki, różnice programowe i terminy ich uzupełnienia, a także liczbę punktów ECTS (liczbę godzin w przypadku zajęć sportowych) w oparciu o właściwie udokumentowany dorobek akademicki studenta. Prodziekan określa etap studiów, od którego student rozpocznie studia. W wyjątkowych przypadkach w celu nadrobienia różnic programowych można zezwolić studentowi na powtarzanie etapu studiów.
Przenoszenie i uznawanie przedmiotów
- Dorobek akademicki studenta uznaje dziekan przypisując punkty ECTS przenoszonym/uznanym przedmiotom. Studentowi przenoszącemu przedmioty zaliczone na Politechnice Wrocławskiej lub na innej uczelni, także zagranicznej, przypisuje się za te przedmioty taką liczbę punktów ECTS, jaka jest przypisana przedmiotom w programie studiów dla cyklu kształcenia, do którego student będzie przypisany. Warunkiem przeniesienia tych przedmiotów jest stwierdzenie zbieżności uzyskanych efektów uczenia się.
- Do dorobku akademickiego studenta przyjętego na studia przez potwierdzenie efektów uczenia się zalicza się z urzędu każdy przedmiot, dla którego zostały potwierdzone wszystkie efekty uczenia się.
Wymogi dotyczące przeniesień na Wydział, jak i w ramach Wydziału:
- spełnione warunki wpisu na kolejny semestr na Wydziale macierzystym (brak zaległości finansowych, nieprzekroczony deficyt ECTS)
- wskaźnik rekrutacyjny równy lub wyższy niż wskaźnik z roku rekrutacji na wnioskowany cykl kształcenia.
- średnia ważona z dotychczasowych studiów minimum 4,0
- różnice programowe nie mogą być większe niż deficyt punktów ECTS wymagany do wpisu na wnioskowany semestr przeniesienia
Dokumenty:
Dokumenty należy wysłać na adres dziekanat.wit@pwr.edu.pl
W przypadkach spornych oraz odwołań od podjętej decyzji przez prodziekana decyduje Dziekan.