Wydział Informatyki i Telekomunikacji

Informatyka stosowana (Applied Computer Science)

Opis kierunku

Studenci poznają technikę analogową i cyfrową, architekturę komputerów czy tajniki zarządzania projektami informatycznymi. Nie brakuje też zagadnień związanych z prawnymi i etycznymi aspektami informatyki. Studia uświadamiają różnorodność jej zastosowań w systemach technicznych, ekonomicznych czy biomedycznych. Uczą metod gromadzenia i przetwarzania danych, podstaw podejmowania decyzji – sterowania, metod sztucznej inteligencji i systemów ekspertowych. Informatykę uzupełnia wiedza z fizyki i matematyki, poszerzona o podstawy zarządzania, finansów i komunikacji społecznej. Posiadaną już wiedzę i umiejętności rozwijać i specjalizować można na studiach II stopnia, wybierając jedną z zaproponowanych specjalności.

Specjalności

Inżynieria oprogramowania (IO)

To obszar wiedzy zajmujący się praktycznym zastosowaniem metod, technik, narzędzi, czy tzw. dobrych praktyk wytwarzania oprogramowania – od zbierania wymagań po utrzymanie oprogramowania.W ramach specjalności studenci zdobywają teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat.

Projektowanie systemów informatycznych (PSI)

Specjalność zapewnia kompleksowe kształcenie specjalistyczne w zakresie projektowania i wdrażania systemów informatycznych w różnych środowiskach, z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych oraz we współpracy z najlepszymi firmami informatycznymi. Specjalność PSI daje też bardzo dobre przygotowanie dla osób zdecydowanych podjąć studia doktoranckie.

Zastosowania specjalistycznych technologii informatycznych (ZSTI)

Absolwent specjalności ZSTI może znaleźć zatrudnienie jako: pracownik naukowy, projektant i twórca oprogramowania, kierownik zespołów programistycznych, administrator złożonych systemów informatycznych, projektant systemów wbudowanych, projektant i twórca oprogramowania systemów mobilnych (iOS i Android), specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa systemów informatycznych, projektant informatycznych systemów usługowych, projektant systemów wspierających podejmowanie decyzji, architekt systemów informatyki przemysłowej, administrator systemów i sieci informatycznych nowej generacji, projektant i twórca rozwiązań Internetu Rzeczy (IoT), analityk i projektant systemów inteligencji wbudowanej i środowisk interaktywnych.

Warunki przyjęcia

Wymagany tytuł zawodowy: inżynier, magister inżynier, magister.

Mamy dla Was 30 miejsc.

Więcej informacji na temat rekrutacji tutaj

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję