Spodobał Ci się jakiś kurs na studiach? Masz zastrzeżenia do sposobu prowadzenia zajęć? Chcesz się podzielić swoimi sugestiami, co można zrobić lepiej? A może pochwalić prowadzącego za jego zaangażowanie? Twój głos głos ma znaczenie!
Do 15 lipca studenci naszej uczelni mogą wziąć udział w „Akcji-ankietyzacji”. Polega ona na wypełnieniu ankiet dotyczących poszczególnych kursów i prowadzących. Otrzymane opinie pomogą w udoskonaleniu procesu nauczania na PWr.
W badaniu może wziąć udział każdy student i studentka z PWr, niezależnie od wydziału i rocznika. To okazja, żeby wyrazić swoją opinię, także pozytywną na temat sposobu przekazywania wiedzy, formy i organizacji zajęć, a także zaangażowania naszych wykładowców. Wszystko po to, aby na Politechnice Wrocławskiej kształcenie przebiegało na najwyższym poziomie i zgodnie ze światowymi trendami.
– Bardzo zależy nam na opinii studentów, ich ocenie zajęć i prowadzących – mówi prof. Agnieszka Bieńkowska, prorektor ds. kształcenia. – Im więcej osób podzieli się z nami swoimi doświadczeniami, tym lepiej będziemy mogli kształcić kolejnych studentów – dodaje.
Ankiety są w pełni anonimowe, a ich wypełnienie zajmuje kilka minut. Można to zrobić na dwa sposoby: za pośrednictwem zakładki oceny w systemie JSOS lub poprzez stronę ankietyzacja.pwr.edu.pl – tam też można śledzić przebieg akcji i mieć podgląd, ile ankiet zostało wypełnionych na konkretnym wydziale.
W trakcie zimowej ankietyzacji studenci wypełnili ponad 60 tys. formularzy. Najwięcej na Wydziałach Mechanicznym, Informatyki i Telekomunikacji oraz Chemicznym.
– Poprzednia ankietyzacja pokazała, że studenci coraz chętniej wyrażają swoją opinię. Wiedzą, że to dobry sposób, by ocenić tryb zajęć czy jakość udostępnionych materiałów, a ich głos ma znaczenie – podkreśla prof. Agnieszka Bieńkowska.
Nagrody dla wydziału
Po raz kolejny za udział w badaniu przewidziano nagrody. Rektor prof. Arkadiusz Wójs zdecydował o ufundowaniu dla pięciu najbardziej zaangażowanych wydziałów nagrody pieniężnej do wykorzystania na cele ogólne studentów. W puli jest 75 tysięcy złotych.
Dodatkową nagrodę – w postaci np. godzin dziekańskich lub wsparcia finansowego studenckich inicjatyw – może także przyznać dziekan wydziału.
Akcja zbierania opinii zakończy się 15 lipca.