Kreatywny z WIT – dr inż. Wojciech Wodo

Data: 05.11.2021

Portal miejski wroclaw.pl po raz kolejny ogłosił ranking 30 kreatywnych wrocławian, którzy dzięki swoim talentom i pasjom osiągają międzynarodowe sukcesy. Wśród laureatów znalazły się osoby związane z Politechniką Wrocławską i dr inż. Wojciech Wodo z Wydzialu Informatyki i Telekomunikacji. Gratulujemy!

Lista wyróżnionych powstała na podstawie kandydatur zgłaszanych przez czytelników miejskiego portalu. Nagrody przyznano w następujących kategoriach: społeczeństwo/miasto, kultura/sztuka/dizajn, nauka oraz biznes. W tegorocznym rankingu znalazł się także osoby związane z Politechniką Wrocławską. Są to:

dr inż. Wojciech WodoDr inż. Wojciech Wodo, który pracuje w Katedrze Podstaw Informatyki na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji. W swojej pracy zajmuje się zagadnieniami związanymi z cyberbezpieczństwem, biometrią i elektroniczną tożsamością. Opracował m.in. biometryczną klawiaturę, która na podstawie dynamiki pisania potrafi rozpoznać swojego właściciela.
W latach 2011–2017 był członkiem zarządu Fundacji MANUS i odpowiadał wówczas za rozwój przedsiębiorczości akademickiej jako dyrektor inkubatora przedsiębiorczości. Zajmował się również doradztwem w środowisku start-upów i nadzorował pozyskiwanie funduszy na innowacyjne projekty.

W latach 2010-2012 pracował jako specjalista ds. transferu technologii w projekcie „Network Sunrise” we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ tworząc i otaczając sieć społecznościową pomiędzy uczelnią a biznesem oraz ułatwiając współpracę naukową z przemysłem.

Obecnie pełni funkcję kierownika badań i rozwoju w firmie PayEye, która wprowadza pierwszy na świecie system płatniczy, opierający się na akceptacji płatności oraz identyfikacji użytkownika za pomocą biometrii tęczówki oka.

Za swoje największe osiągnięcie, mające wpływ na jego rozwój, uznaje dostanie się do prestiżowego programu MNiSW Top 500 Innovators, dającego możliwość odbycia stażu na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i w Dolinie Krzemowej – w obszarze zarządzania, współpracy międzynarodowej, komercjalizacji badań naukowych i transferu technologii. W 2015 r. odbył tam również staż w Haas School of Business, koncentrując się na zarządzaniu innowacjami i przedsiębiorczości.