PWr pomaga – świąteczne inicjatywy na uczelni

Data: 06.12.2021

Społeczność naszej uczelni jak zawsze mocno angażuje się w różnego rodzaju akcje pomocy świątecznej. Zebraliśmy w jednym miejscu inicjatywy, które podjęli w tym roku nasi studenci i pracownicy.

Paczka dla lwowiaka

Grafika

Jak co roku Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. Św. Jadwigi organizuje akcję charytatywną „Paczka dla Lwowiaka”. Dzięki niej do Lwowa i okolic docierają wigilijne paczki dla chorych dzieci z Hospicjum Domowego, dla seniorów z Domu Miłosierdzia prowadzonego przez Siostry Józefitki, dla podopiecznych świetlic terapeutycznych i warsztatów terapii zajęciowej oraz dla potrzebujących rodzin ze Lwowa i okolic.

Zbiórka żywności i środków czystości dla potrzebujących trwała do 2 grudnia, ale jeszcze do 20 grudnia można wpłacać darowizny pieniężne na konto fundacji.

Zbiórka dla dzieci z Przylądka Nadziei

Grafika

Na Wydziale Inżynierii Środowiska zbierane są m.in. przytulanki, gry logiczne i kolorowanki, które zostaną przekazane chorym dzieciom z Przylądka Nadziei. Akcja trwa do 17 grudnia, a rzeczy można przynosić do skrzynki prezentowej w dziekanacie wydziału.

Pomoc dla studenta PWr

Zdjęcie Pawła Szymczaka

U Pawła Szymczaka, naszego studenta z Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów zdiagnozowano złośliwy guz mózgu. Jego rodzina i najbliżsi rozpoczęli już zbiórkę na kosztowną rehabilitację, której Paweł będzie wymagał. Zachęcamy, by wesprzeć akcję pomocy, która bez przerwy prowadzona jest na portalu siepomaga.pl.

Szlachetna Paczka - inicjatywy z PWr

Grafika

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Na naszej uczelni w ramach tej akcji prowadzonych jest kilka zbiórek:

Studenci z LEM Wrocław zdecydowali się pomóc panu Dariuszowi - szczegóły tutaj.
Samorząd Studencki Wydziału Architektury zorganizował zbiórkę na rzecz pani Katarzyny, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci - więcej w tym miejscu.

Smaczna paka dla psiaka i kociaka

Grafika

Samorządy Studenckie wydziałów: Informatyki i Telekomunikacji, Chemicznego oraz Elektroniki Fotoniki i Mikrosystemów zapraszają do pomocy zwierzętom. Wspólnie zorganizowali akcję „Smaczna paka dla psiaka i kociaka” na rzecz Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż we Wrocławiu. Do 12 grudnia można dostarczać różnego typu potrzebne rzeczy do budynku C-3 (np. karmę, żwirek, gazety, worki itp.). Wspomóc akcję można także finansowo.

Polidomki dla kotów

Grafika

Studenci z ośmiu wydziałów PWr zaczęli akcję „Polidomki”. Zamierzają zbudować budki dla wolno żyjących wrocławskich kotów, dzięki którym łatwiej będzie im przetrwać zimę. Obecnie trwa zbiórka pieniędzy na materiały potrzebne do ich budowy.

Organizujesz akcję pomocy świątecznej na uczelni? A może wiesz o o zbiórce wartej rozpropagowania?
Daj nam znać i napisz na info@pwr.edu.pl