Wydział Informatyki i Telekomunikacji

Ranking Perspektyw 2023: politechniczne kierunki najlepsze w Polsce

Data: 30.06.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Informatyka znalazła się na 3. miejscu wg. zestawienia rankingu Fundacji Perspektyw. Najlepsze w Polsce okazały się ponownie: budownictwo, inżynieria chemiczna i procesowa. Kolejnych 18 kierunków sklasyfikowano w ścisłej czołówce zestawienia.

W rankingu obejmującym wszystkie uczelnie akademickie w Polsce zajęliśmy w tym roku 8. miejsce, w tym 4. wśród uczelni technicznych i tradycyjnie pierwsze na Dolnym Śląsku. Po raz kolejny mamy także 6. lokatę w kraju pod względem prestiżu akademickiego.

Pierwszą pozycję w tegorocznym zestawieniu zajęły ex-aequo Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Trzecia pozycja przypadła Politechnice Warszawskiej. Pełne wyniki na ranking.perspektywy.pl.

Prorektor i dziekan odbierają dyplom

Topowe kierunki

W rankingu obejmującym najlepsze kierunki nauczania w Polsce sklasyfikowane zostały łącznie 23 kierunki z naszej uczelni. Już po raz dziewiąty z rzędu na pierwszym miejscu znalazło się budownictwo (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego), natomiast nasza inżynieria chemiczna i procesowa (Wydział Chemiczny) lideruje w Polsce trzeci kolejny rok.

Wszyscy absolwenci naszego budownictwa są doskonale przygotowani do podjęcia pracy w tak istotnych obszarach, jak budownictwo kubaturowe, wodne, ziemne i podziemne oraz budownictwo komunikacyjne. Z kolei ukończenie każdej z trzech specjalności (Inżynieria lądowa, Geotechnika i hydrotechnika, Inżynieria budowlana) daje niezbędną podstawę do uzyskania przez absolwentów odpowiednich uprawnień zawodowych z zakresu budownictwa.

Dziekan Wydziału Chemicznego pozuje z dyplomemStudenci i studentki, którzy ukończą nasz kierunek mogą m.in. pełnić funkcję kierowników lub inżynierów budowy, pracować na stanowiskach w biurach konstrukcyjno-projektowych w zakresie projektowania obiektów użyteczności publicznej, przemysłowych i infrastruktury transportowej.

Natomiast inżynieria chemiczna i procesowa to kierunek dla osób, które chcą nauczyć się, jak projektować aparaty, procesy i ciągi technologiczne. Absolwenci tego kierunku potrafią nadzorować oraz sterować instalacjami w przemyśle chemicznym, energetycznym, spożywczym czy farmaceutycznym. A wszystko to w oparciu o zrównoważoną technologię,

Naszych studentów i studentki przygotujemy na tym kierunku do pracy w laboratorium badawczym z użyciem nowoczesnej aparatury oraz w biurze projektów z wykorzystaniem profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Duża część oferty edukacyjnej jest dostępna w języku angielskim.

Drugie miejsca w zestawieniu kierunków zajęły: górnictwo i geologia oraz inżynieria środowiska. Na trzecim zaś sklasyfikowano: architekturę, biotechnologię, fizykę techniczną, mechanikę i budowę maszyn, informatykę, inżynierię materiałową, mechatronikę oraz technologię chemiczną.

Tegoroczna rekrutacja na Politechnikę Wrocławską trwa do 10 lipca. Tylko na pierwszym stopniu studiów na kandydatów czeka 7363 miejsc. Szczegóły na rekrutacja.pwr.edu.pl.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję