UNITE! 2030 – plan działania sojuszu na najbliższe lata

Data: 07.04.2022

Sieć Unite! (University Network for Innovation, Technology and Engineering), do której Politechnika Wrocławska dołączyła w grudniu ubiegłego roku, dąży do osiągnięcia kolejnego poziomu budowy europejskiej sieci akademickiej. Poznaj dokument wytyczający kierunki działania sojuszu na najbliższe lata.

mapa_unite_1.jpg

Ambicją jest stworzenie w najbliższych latach nowych i bezprecedensowych możliwości dla członków swojej społeczności - studentów, naukowców, pracowników i partnerów. Celem jest rozwój, rozumiany jako długoterminowa i trwała współpraca oraz postępująca integracja.

Założenia te potwierdza nowa Deklaracja Misji 2030 Unite!, określająca następujące cele sojuszu na najbliższe lata:

Kształcenie przyszłych, wysoko wykwalifikowanych, europejskich i światowych ekspertów oraz odpowiedzialnych obywateli, posiadających kluczowe kompetencje w zakresie transformacji - zarówno cyfrowej jak i ekologicznej. Cel ten będzie realizowany poprzez zapewnienie innowacyjnych możliwości związanych z uczeniem się i nauczaniem.

Budowa znaczącej i otwartej społeczności w oparciu o swobodny przepływ idei, szerokie uczestnictwo w działaniach oraz równe szanse dostępu do oferty naukowej i dydaktycznej.

Budowa efektywnego, wielojęzycznego, transeuropejskiego kampusu (zarówno w przestrzeni fizycznej, jak również wirtualnej i hybrydowej), zapewniającego niezakłóconą mobilność. W jego ramach społeczności studentów, naukowców, pracowników i partnerów ekosystemu znajdą dla siebie wspólne przestrzenie, stworzą możliwości dla nauki, badań i innowacji, a także zaoferują usługi umożliwiające codzienną współpracę i tworzenie zespołów w całej Europie, w wielu formach i za pośrednictwem wielu kanałów.

Deklaracja Misji 2030 została zatwierdzona przez organy zarządzające organizacji w marcu 2022 r. Podpisali ją rektorzy dziewięciu uniwersytetów zrzeszonych w Unite! i będzie stanowić podstawę do realizacji programu Unite! Erasmus+.

Więcej informacji o deklaracji na stronie Unite!