Dzień dobry!
Zapraszamy do lektury pierwszego numeru WITlettera w 2024 roku. Przede wszystkim gratulujemy nominacji profesorskiej prof. Robertowi Burdukowi, który jest naszym styczniowym WITowcem.
Zachęcamy też do udziału w Konkursie CreatiWITy. To konkurs na najlepsze prace zespołowe oraz dyplomowe inżynierskie bronione na WIT. Regulamin, informacja o nagrodach i dokumenty zgłoszeniowe są dostępne w zakładce Konkursy. Termin zgłaszania prac i projektów to 9 lutego.
Wszystkim studentom życzymy zdania wszystkich egzaminów w sesji zimowej. Jak ją przetrwać, radzą swoim koleżankom i kolegom studenci z Samorządu WITa. Powodzenia!
Zachęcamy do obejrzenia studia magisterskiego w środę, 31 stycznia na kanale YouTube PWr, gdzie będzie część poświęcona kierunkom WIT. O studiach magisterskich na WIT opowiedzą: dr inż. Maciej Nikodem z Katedry Informatyki Technicznej, mgr inż. Anna Grytsko z Katedry Telekomunikacji i Teleinformatyki, dr inż. Jan Kocoń z Katedry Sztucznej Inteligencji i dr hab. inż. Adrianna Kozierkiewicz z Katedry Informatyki Stosowanej.
Zdjęcie miesiąca
Co słuchana przez nas muzyka mówi o naszej osobowości? Jak na podstawie setek tysięcy opinii o restauracjach zjeść coś dobrego we Wrocławiu? Odpowiedzi m.in. na te pytania szukali studenci Katedry Sztucznej Inteligencji, wykorzystując w swoich badaniach sztuczną inteligencję. Wnioski zaprezentowali na posterach, które już teraz można oglądać w holu SKS, a od połowy lutego w Technopolis.
Tematy Miesiąca
Polski model językowy PLLuM, wytrenowany na polskojęzycznych tekstach zbuduje konsorcjum, któremu przewodzi Politechnika Wrocławska. Projekt ma za zadanie zwiększyć innowacyjność i konkurencyjność polskiego sektora naukowego i technologicznego. Pracują nad nim naukowcy z Katedry Sztucznej Inteligencji WIT.
Mgr inż. Łukasz Pajewski z Katedry Telekomunikacji i Teleinformatyki jest certyfikowanym trenerem Centrum Doskonałości Dydaktycznej, które powstało w 2020 r., by rozwijać i wspierać unowocześnienie kształcenia na naszej uczelni oraz promować najlepsze praktyki dydaktyczne.
Mgr. inż. Michał Zmonarski od wielu lat fotografuje i gra na pianinie. Swoje dwie życiowe pasje łączy z funkcją asystenta w Katedrze Informatyki Technicznej. Naukowiec jest kolejnym bohaterem cyklu #JestemzPWr #JestemzWIT.
Dr hab. inż. Tomasz Kajdanowicz, prof. uczelni oraz dr hab. inż. Radosław Michalski, prof. uczelni, obaj z Katedry Sztucznej Inteligencji są wśród osiemnaściorga badaczy i badaczek w pierwszym składzie Academii Professorum Iuniorum. Ma ona wspierać młodych doktorów habilitowanych podejmujących innowacyjną tematykę oraz budujących nowe zespoły naukowe.
Jednym zdaniem
Na wydziałowej stronie internetowej w sekcji Wydział i podsekcji Pracownicy są dwie nowe zakładki, dotyczące organizacji naukowych podróży służbowych: Wyjazdy krajowe i Wyjazdy zagraniczne.
Znamy finałowe projekty drugiej edycji konkursu Polytechnica Nova. Już 1 lutego ich autorzy zaprezentują swoje pomysły przed jury i społecznością PWr. Dzień później rozpocznie się ogólne głosowanie.
Z katedr
Naukowcy z WIT wezmą udział w Tygodniu sztucznej inteligencji w Mieście Nauki w Katowicach. W środę, 31 stycznia o roli sztucznej inteligencji w przyszłości społeczeństwa będą mówić prof. dr hab. inż. Michał Woźniak i dr hab. inż. Paweł Ksieniewicz, prof. PWr z Katedry Systemów i Sieci Komputerowych. W niedzielę, 4 lutego odbędzie się dyskusja, w której udział weźmie dr hab. inż. Adrianna Kozierkiewicz, prof. PWr z Katedry Informatyki Stosowanej.
W corocznym raporcie stowarzyszenia European Research Center for Information Systems (ERCIS) ukazał się artykuł, podsumowujący zeszłoroczne warsztaty, które na PWr zorganizowała Katedra Informatyki Stosowanej.
STUDENT NEWS
Zapraszamy na jutrzejsze spotkanie online dla kandydatów na studia magisterskie na WIT. Na kanale PWr na YouTube opowiemy o ofercie studiów magisterskich na naszej uczelni. Część poświęcona kierunkom Wydziału Informatyki i Telekomunikacji odbędzie się w środę, 31 stycznia 2024 roku.
Trwa zimowa rekrutacja na II stopień studiów na PWr. Zapraszamy na Wydział Informatyki i Telekomunikacji na jeden z jedenastu kierunków! Do 9 lutego 2024 r. możesz wysłać swoje zgłoszenie w systemie rekrutacyjnym.
Praca dyplomowa absolwentki WIT, mgr. inż. Karoliny Bąk została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Polskiego Towarzystwa Informatycznego na najlepsze prace magisterskie z zakresu informatyki. Gratulujemy!
Reorganizacja pionu studenckiego i plan na Kampus Innowacji Studenckich to kolejne działania PWr związane z rozwojem studenckiej aktywności. Skorzystają na tym szczególnie uczelniane koła naukowe.
Czworo studentów WIT nominowanych do tytułu najlepszego sportowca Akademickiego Klubu Sportowego PWr w 2023 roku. Głosowanie zakończyło się wczoraj, czekamy na wyniki od organizatorów plebiscytu. Zaglądajcie na stronę WIT do Aktualności.
W sekcji Studenci na wydziałowej stronie internetowej są dwie nowe zakładki, w których znajdziecie niezbędne informacje dotyczące organizacji naukowych wyjazdów dla doktorantów i studentów. Zajrzyjcie do zakładek: Wyjazdy krajowe i Wyjazdy zagraniczne.
WI + [P/T] + owiec
Prof. Robert Burduk, prodziekan ds. kształcenia i dydaktyki WIT, podwójny inżynier w zakresie inżynierii biomedycznej oraz informatyki, autor i współautor ponad 140 publikacji naukowych, w tym współredaktor siedmiu monografii wydanych przez wydawnictwo Springer, otrzymał nominację profesorską! Gratulujemy!