Dzień dobry!
Pierwsze seminarium w nowej kadencji za nami, a my już zapraszamy – w imieniu przewodniczącego Rady Dyscypliny ITiT, prof. Wojciecha Bożejko na grudniowe Seminarium dyscypliny informatyka techniczna i telekomunikacja, które odbędzie się 4 grudnia (środa) o godz. 11:15 w sali 23, bud. C-3.
Prelegent: dr hab. inż. Piotr Słobodzian, prof. uczelni opowie o „Modelowaniu oddziaływania celowych zaburzeń elektromagnetycznych na obiekty infrastruktury telekomunikacyjnej”.
Serdecznie zapraszamy na stacjonarne seminarium.
Tematy Miesiąca
Filip Janas i Mateusz Kula, studenci WIT, uplasowali się na pierwszych dwóch miejscach Biegu o Puchar Rektora PWr. Wzięło w nim udział prawie 300 osób. W biegu wystartował też m.in. prof. Paweł Wachel, prodziekan ds. studenckich czy przewodniczący Samorządu WITa, Szymon Matyja. Gratulujemy!
Neurohackathon – Heroes of the Brain – zorganizowany przez Koło Naukowe Neuroinformatyki Neuron oraz Samorząd Wydziału Informatyki i Telekomunikacji to największe tego typu wydarzenie w Polsce. Dwa dni rozgrywek, ponad 24 godziny pracy, 132 zarejestrowanych uczestników, którzy utworzyli w sumie 32 zespoły, rywalizujące ze sobą w dwóch kategoriach – Entertainment i Social Impact. Oto kilka statystyk z tego wydarzenia.
Dr inż. Jan Kocoń z Katedry Sztucznej Inteligencji otrzymał Nagrodę Naukową rektora wręczoną podczas Święta Politechniki Wrocławskiej. W sumie zostało wyróżnionych 15 badaczy z naszej uczelni. Gratulujemy!
6 listopada odbyło się pierwsze seminarium dyscypliny informatyka techniczna i telekomunikacja w kadencji prof. Wojciecha Bożejko. Prelegentem spotkania był prof. Jacek Cichoń.
Prof. Wojciech Bożejko, kierownik Katedry Automatyki, Mechatroniki i Systemów Sterowania WIT od września tego roku pełni funkcję przewodniczącego Rady Dyscypliny Naukowej ITiT.
Rekordowe 99 osób zakwalifikowało się do kolejnej edycji projektu „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej”. O tym, dlaczego warto wziąć w nim udział i co daje współpraca z tutorem, nasi studenci opowiadali uczniom szkół średnich podczas konferencji „Debiutanci Nauki”.
WIT reprezentował nasz student Bartosz Brejna i jego tutorka, dr hab. inż. Adrianna Kozierkiewicz, prof. uczelni.
Politechnika Wrocławska otrzymała ponad 35 mln zł z funduszy unijnych na rozwój technologii związanych z bezpieczeństwem publicznym oraz zielonych technologii dla przemysłu. Koordynatorem jednego projektu jest prof. Kamil Staniec z WIT. Pieniądze pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027.
Zdjęcie miesiąca
Birety poszybowały ponownie w górę, czyli 16 listopada w auli Politechniki Wrocławskiej odbyła się 2. Gala Absolwenta WIT, którą otworzył prof. Andrzej Kucharski, dziekan Wydziału Informatyki i Telekomunikacji.
Gratulujemy wszystkim absolwentom I i II i życzymy powodzenia na dalszej drodze. Dziękujemy za dużą frekwencję na uroczystości.
Student News
Koło naukowe Solvro z naszego wydziału opracowało aplikację mobilną dla studentów Politechniki Wrocławskiej. Aplikacja ToPWR ma na celu skuteczne wprowadzenie pierwszorocznych do społeczności akademickiej, ale także usprawnienie życia codziennego bardziej doświadczonym studentom.
Maksymilian Górski, który ukończył Cyberbezpieczeństwo I stopnia oraz Konrad Karanowski, absolwent kierunku Sztuczna inteligencja II stopnia zostali laureatami konkursu TOP10 na najlepszych absolwentów WIT w roku akademickim 2023/2024. Gratulujemy!
Absolwentka studiów I stopnia Izabela Majchrowska na kierunku Cyberbezpieczeństwo została doceniona w tegorocznej edycji konkursu Engineer 4 Science 2024 w kategorii Cyber. Gratulujemy!
Praca inżynierska „Analiza wybranych systemów biometrii anulowalnej pod kątem nielinkowalności szablonów oraz wypływu na współczynniki FAR i FRR” została uznana za najlepszą zgłoszoną w tym roku do konkursu Cyber 4 Science 2024. Promotorem pracy był dr inż. Wojciech Wodo z Katedry Podstaw Informatyki.
Krzysztof Wołkonowski, student studiów magisterskich na kierunku Informatyka Algorytmiczna zdobył wyróżnienia w dwóch ogólnopolskich konkursach za swoją pracę inżynierską oraz pierwsze miejsce w konkursie referatów na konferencji ELEMENTS. Promotorem pracy był dr inż. Karol Gotfryd. Gratulujemy!
Zbliża się 2. edycja konkursu CreatiWITy na najlepszą pracę inżynierską/projekt zespołowy. Finał konkursu odbędzie się 14 lutego. Szczegółowy harmonogram zgłoszeń i regulamin wkrótce będą dostępne na stronie wydziału.
O nas w mediach
Prof. Tomasz Kajdanowicz, kierownik Katedry Sztucznej Inteligencji był gościem Radia Rodzina. Mówił o tym, czy Wrocław zasługuje na miano inteligentnego miasta, jakie wyzwania stawia przed nami rozwój Smart City oraz jak technologie AI wspierają miejskie inicjatywy.
Jak należy „dokarmiać” algorytm AI odpowiednimi treściami i jakie wyzwania stoją przed modelami językowymi w radiowej Trójce wyjaśniał dr inż. Jan Kocoń z Katedry Sztucznej Inteligencji.
WI + [P/T] + owiec
Laureatami tegorocznego Studenckiego Programu Stypendialnego są doktoranci naszego wydziału: Dominika Kunc i Albert Sawczyn, którzy doceneni zostali za wybitne osiągnięcia w swoich dziedzinach. W sumie osiem osób z PWr odebrało nagrody podczas obchodów Święta Nauki we Wrocławiu. Gratulujemy!