Dzień dobry!
Serdecznie zapraszamy na I Piknik WIT 27 czerwca 2023 w godzinach 15.00–21.00 na Bulwarze PWr (przy budynku H-14). Wkrótce prześlemy więcej informacji. Prosimy, by Państwo zarezerwowali ten termin na naszą wydziałową integrację.
Tematy Miesiąca
Przyszli specjaliści IT z Zagłębia Miedziowego byli u nas na wykładach. Ponad 250 uczniów klas informatycznych ze szkół średnich, współpracujących z KGHM było na WIT, by zdobywać wiedzę o cyfryzacji, cyberbezpieczeństwie i rozwoju nowoczesnych technologii.
Ruszyły eliminacje do kolejnej edycji gry o „CyberTron”. Hakerzy przejęli portal lokalnej redakcji i sparaliżowali jego pracę. Sytuację może uratować międzynarodowy zespół młodych informatyków. Tak wygląda scenariusz gry organizowanej wspólnie przez Politechnikę Wrocławską i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Ma doświadczenie w pływaniu, bieganiu, narciarstwie i grze w hokeja. Aktualnie trenuje lacrosse i uprawia wioślarstwo. Poza tym uczy jazdy na łyżwach i rolkach, ale także... studiuje inżynierię systemów na WIT i działa w kole naukowym CyberTech. Kto taki? Jakub Piotrowski, student z naszego wydziału.
Katedra Sztucznej Inteligencji zorganizowała AI Day@WroclawTech 2023 – pierwszą edycję cyklicznego wydarzenia, które zadebiutowało w Dzień Sztucznej Inteligencji na Politechnice Wrocławskiej. Wydarzenie zwróciło uwagę środowiska naukowego na możliwości i zagrożenia płynące z zastosowania AI.
Nasz wydział ma czterech nowych doktorów habilitowanych. Są to: dr hab. inż. Róża Goścień, dr hab. inż. Mariusz Uchroński, dr hab. Bartosz Zieliński oraz dr hab. inż. Paweł Ksieniewicz.
Na WIT powiększyło się też grono doktorów. Tytuł ten obroniło 12 osób: dr Michał Artur Mnich, dr inż. Michał Krzysztof Walkowski, dr inż. Jakub Klikowski, dr inż. Krzysztof Fonał, dr inż. Rafał Piotr Palak, dr inż. Norbert Kozłowski, dr inż. Thanh-Ngo Nguyen, dr inż. Tomasz Michał Szandała, dr inż. Kamil Szyc, dr inż. Paulina Anna Heda, dr inż. Marcin Michał Jodłowiec, dr inż. Maciej Adam Zamorski. Gratulujemy!
Hubert Burzyński studiuje informatykę stosowaną na WIT. Zawodowo programuje. W wolnych chwilach nasz student przewodzi reprezentacji sekcji siatkarskiej Politechniki Wrocławskiej, a także... jest profesjonalnym iluzjonistą.
Zdjęcie miesiąca
Ponad 60 gitarzystów WIT z dziekanem prof. Andrzejem Kucharskim na czele oraz reprezentantami innych wydziałów PWr miało swój udział w pobiciu kolejnego Gitarowego Rekordu Guinnessa!
Jednym zdaniem
9–11 czerwca to termin hackathonu Ethereum w Pradze, w Czechach – organizatorzy tego wydarzenia zapraszają do udziału studentów WIT, pracowników i absolwentów PWr.
Do 11 czerwca trwa głosowanie w plebiscycie Uśmiechnięty Dziekanat. Studenci mogą oceniać swój dziekanat, wypełniając ankietę.
Do 12 czerwca studenci i zespoły projektowe mogą zgłaszać swój udział w 10. Edycji Konferencji Projektów Zespołowych, podczas której studenci 3. roku studiów inżynierskich przedstawiają efekty projektów realizowanych w kończącym się semestrze i roku akademickim; KPZ odbędzie się 30 czerwca 2023 w budynku C-13.
Trwa rekrutacja na studia na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji, przygotowaliśmy w sumie 1255 miejsc na 9 kierunkach studiów I stopnia i 30 na jednym w języku angielskim II stopnia.30 czerwca mija termin zgłoszeń do Konkursu „Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie techniki” organizowanego przez wrocławską Rada FSNT NOT.
Do 14 lipca należy wprowadzić do systemu JSOS wszystkie oceny oprócz ocen z prac dyplomowych, których autorzy (studenci) uzyskali zgodę Prodziekana na przedłużenie terminu złożenia pracy dyplomowej, i ocen z praktyk zawodowych; od 1.10.2023 r. obsługa wszystkich studentów PWr będzie odbywać się w systemie USOS. W lipcu 2023 dane dotyczące toku studiów zostaną zmigrowane z systemu JSOS do systemu USOS.
Do 19 lipca można zgłaszać prace do Konkursu o Nagrodę Jamesa Dysona dla początkujących inżynierów projektantów na starcie ich kariery.
Do 20 lipca studenci studiów I, II i III stopnia mogą zgłaszać prace do 15. edycji Konkursu Młodych Mistrzów, którego finał zaplanowany jest na dni 21–22 września 2023 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym BOSS (Miedzeszyn k. Warszawy).
Na WIT powstały nowe koła naukowe Koło Naukowe Breadboard Computing oraz Koło Naukowe Coffe Break.
Z katedr
Katarzyna Białas, doktorantka z Katedry Informatyki Stosowanej, która zajmuje się badaniami nad wieloczynnikowym systemem autoryzacji użytkownika w oparciu o analizę sygnału fal mózgowych (EEG) za pomocą interfejsu mózg-komputer (BCI), jest finalistką Konkursu „Młode Talenty” w kategorii „Sukces w zakresie przedsiębiorczości”. Gratulujemy!
ZOBACZ Na STRONIE
Informacje o konferencjach organizowanych przez pracowników WIT znajdują się w: Konferencje w zakładce Nauka. Obecnie trafiły tam dwie nowe: AI Day@WroclawTech 2023AIday i 11th Microwave and Radar Week 2024. Zachęcamy do nadsyłania (na adres: promocja.wit@pwr.edu.pl) informacji o konferencjach, które Państwo organizują, umieścimy je we wspomnianym miejscu na stronie.
media o nas
Sztuczna inteligencja i jej przełomowa rola w grach to temat wywiadu, jakiego portalowi weszlo.com udzielił dr inż. z Piotr Sobolewski.
O badaniach studentów z Katedry Sztucznej Inteligencji na temat mediów społecznościowych na antenie Radia Ram mówił prof. Tomasz Kajdanowicz.
Naukowcy z Katedry Sztucznej Inteligencji pracują nad polską wersją Chatu GPT, o czym w serwisie PAP Nauka mówił dr inż. Jan Kocoń.
O eliminacjach do gry o CyberTron szeroko informują lokalne i ogólnopolskie media:
WI + [P/T] + owiec
Dr inż. Jan Kocoń jest laureatem konkursu Secundus za rok 2022! W ramach 13 dyscyplin wyróżniono setkę młodych naukowców z PWr, którzy mogą się pochwalić największą sumą wartości punktowych w publikacjach i w 2022 roku nie mieli ukończonych 40 lat i nie posiadali habilitacji. Gratulujemy i to podwójnie!
Oprócz sukcesu naukowego dr Jan Kocoń świętuje też narodziny... czwartego syna Filipa! Do gratulacji dołączamy pozdrowienia dla całej rodziny. Czekamy na dziewczynkę :-)