Złoty medal wioślarskich mistrzostw Europy dla Zuzanny Jasińskiej z WIT

Data: 07.09.2022

Zuzanna Jasińska, studentka naszego wydziału zdobyła złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w wioślarstwie, rozegranych w belgijskim Hazewinkel. Startowała w konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej. Gratulujemy!

Zuzanna Jasińska prezentuje złoty medalNasza medalistka studiuje na trzecim roku na kierunku informatyka techniczna. Wioślarstwo trenuje od ośmiu lat, a pływać zaczęła w pierwszej klasie gimnazjum, gdy koleżanka zabrała ją na trening wioślarski.

– Spodobało mi się i zaczęłam przychodzić na kolejne. W zeszłym roku zdobyłam brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata oraz srebrny Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W tym roku startowałam również na Mistrzostwach Europy Seniorów, gdzie zajęłam szóste miejsce. Jestem także aktualną Mistrzynią Polski seniorów – mówi Zuzanna Jasińska. – Bardzo chciałabym kontynuować moją karierę sportową po zakończeniu studiów. Moim największym marzeniem jest wystartowanie na Igrzyskach Olimpijskich – dodaje.

Zwycięska para w kategorii dwójka podwójna wagi lekkie: Zuzanna Jasińska i Jessica Sobocińska startują w parzeNa mistrzostwach w Hazewinkel startowała w parze z Jessicą Sobocińską (Posnania Poznań) wygrywając z czasem 7:11,53 ze sporą przewagą nad rywalkami. Drugie Włoszki uzyskały czas 7:16,36, a trzecie Brytyjki – 7:18,59. W sumie biało-czerwoni zdobyli w Belgii siedem medali – trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Na co dzień wioślarka studiuje na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji. Wybrała kierunek informatyka techniczna, który łączy jej zainteresowania związane z informatyką, matematyką i technologią.

– Jeszcze nie zadecydowałam, czym konkretnie chciałabym się zająć po zakończeniu studiów. Myślę, że będzie to praca w zakresie specjalności, którą aktualnie studiuję – Systemy informatyki w medycynie – przyznaje.

Więcej informacji o startach Polaków na MME na stronie mistrzostw.