Wystawca – Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami (DDO)

Data: 19.10.2023

Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami (DDO) działa na rzecz studentów i doktorantów ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami, wdrażając założenia idei „uczelni bez barier” – otwartej i przyjaznej dla wszystkich. Osobom tym przysługuje prawo do zindywidualizowanej organizacji studiów oraz mają pierwszeństwo w zapisach na zajęcia  wydziałowe i ogólnouczelniane.

logo.jpg

Dla studentów i doktorantów ze specyficznymi trudnościami w procesie edukacyjnym dostępna jest usługa asystenta edukacyjnego, który pomaga przy sporządzeniu notatek, w kontakcie z prowadzącymi, załatwianiu spraw formalnych na uczelni oraz przedostaniu się na zajęcia pomiędzy budynkami.

stypendia_specjalne_2022_1.jpgNa uczelni działa usługa adaptacji materiałów dla osób niewidomych i niedowidzących, realizowana w uzgodnieniu z daną osobą. Uczelnia zapewnia bezpłatną, anonimową oraz profesjonalną pomoc psychologiczną w ramach Poradni Psychologicznej i w Centrum Konsultacji i Mediacji. Z konsultacji mogą korzystać wszystkie osoby studiujące na uczelni. Zapisy na konsultacje odbywają się za pomocą aplikacji, dostępnej na stronie internetowej Działu.

Dodatkowo osoby z niepełnosprawnościami mają możliwość otrzymania stypendium dla studentów z niepełnosprawnościami (niezależnego od sytuacji materialnej), stypendium specjalnego Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Wrocławskiej, odbycia dodatkowych zajęć z języka obcego oraz wyjazdu na wakacyjne obozy szkoleniowo-integracyjne.

W Politechnice Wrocławskiej prowadzone są działania w zakresie likwidacji barier architektonicznych w obiektach Uczelni, również w  domach studenckich.

Pamiętaj! Jeśli potrzebujesz informacji i wsparcia, zgłoś się do nas:

Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami
Ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 23-25
Budynek C-13, pok. 1.09, 1.07
e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl

Wsparcia studentom ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami udziela również Pełnomocniczka ds. Osób z Niepełnosprawnościami, dr hab. inż. Katarzyna Jach, prof. Uczelni
Tel. +48 669 660688
e-mail: katarzyna.jach@pwr.edu.pl