Wydział Informatyki i Telekomunikacji

Podział na specjalności

Druk odwołania od wyboru specjalności

I stopień studiów (kierunki ze specjalnościami)

Dla kierunków: Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo
Podział dokonywany jest na 4 semestrze

Dla kierunków: Informatyka techniczna, Informatyczne systemy automatyki oraz Teleinformatyka
Podział dokonywany jest na 5 semestrze

  • O kolejności przydziału do specjalności decyduje średnia z dotychczasowego przebiegu studiów (średnia ważona liczona z dotychczasowego przebiegu studiów zgodnie z par. 38 ust.2 regulaminu studiów).

II stopień studiów (kierunki ze specjalnościami)

Dla kierunków: Informatyka techniczna, Informatyczne systemy automatyki, Teleinformatyka oraz Telekomunikacja

Podział dokonywany jest na 1 semestrze

  • O kolejności przydziału do specjalności decyduje wartość wskaźnika rekrutacyjnego na II stopień studiów.

Dla kierunku: Informatyka Stosowana

Podział dokonywany jest po rekrutacji. 

Zasady podziału na specjalności na kierunku Informatyka stosowana

  1. W procesie rekrutacji kandydat składa komplet wymaganych dokumentów, wśród których jest Deklaracja wyboru specjalności.
  2. W deklaracji kandydat zaznacza swoje preferencje, wpisując cyfry 1, 2 i 3 przy nazwach specjalności (przy czym cyfra 1 – najbardziej preferowana specjalność).
  3. Po zakończeniu rekrutacji nowo przyjęci studenci przydzielani są do specjalności. Dla każdej specjalności przewidziano 45 miejsc. Przydział dokonywany jest równolegle, na następujących zasadach:
    1. W pierwszym kroku studenci dzieleni są na specjalności według preferencji.
    2. W obrębie każdej specjalności studenci z 1. preferencją porządkowani są według wskaźnika rekrutacyjnego od wartości największej do najmniejszej.
    3. Jeśli liczba studentów z 1. preferencją jest na danej specjalności większa od 45, to przyjmowanych jest pierwszych 45 osób z najwyższym wskaźnikiem. Nieprzyjęte osoby zostaną przesunięte na pozostałe specjalności zgodnie z preferencją i wartością wskaźnika.
    4. Jeżeli liczba studentów z 1. preferencją na daną specjalność jest mniejsza niż liczba miejsc, to na specjalność przyjmowane są dodatkowo osoby z drugiej preferencji w porządku ustalonym przez wartość wskaźnika albo z trzeciej preferencji, o ile miejsca nie zostały wcześniej wypełnione.
  4. Informacja o podziale na specjalności jest podawana na stronie Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w terminie do tygodnia po zakończeniu rekrutacji.
  5. Zmiana specjalności możliwa jest na zasadzie zamiany z inną osobą tylko w momencie, gdy zmiana nastąpi przed rozpoczęciem rejestracji na przedmioty

Wartości wskaźników rekrutacyjnych dla poszczególnych specjalności w roku akademickim 2021/2022:

  • Inżynieria oprogramowania (IO) – 74,48 pkt.
  • Projektowanie systemów informatycznych (PSI) – 74,42 pkt.
  • Zastosowania specjalistycznych technologii informatycznych (ZSTI) – 68,91 pkt.
Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję