Wystawca – KN Wireless Group WG

Data: 20.10.2023

Wireless Group jest kołem naukowym zrzeszającym studentów studiów inżynierskich, magisterskich i doktoranckich oraz inne osoby będące miłośnikami łączności bezprzewodowej, pragnącymi realizować cele statutowe organizacji.

wg.jpg

Koło naukowe działa przy Katedrze Teleinformatyki i Telekomunikacji WIT. Od początku istnienia swą działalność skupia przede wszystkim wokół zagadnień ściśle związanych z łacznoscią bezprzewodową oraz systemami telekomunikacyjnymi: UMTS, HSPA(+), LTE, LTE-Advanced, WIMAX (802.16d/e/m), WIFI (802.11 a/b/g/n/ac), jak również: Software Defined Radio (SDR), Dynamic Spectrum Access (DSA), Cognitive Radio, Mesh Networks, Sensor Networks, MIMI, Beamforming, Femtocells.

Poprzez realizację projektów, przede wszystkim projektu RoWT, czyli Review of Wireless Technology, polegającego na prowadzeniu seminariów przez bardziej doświadczonych członków koła lub gości z zewnątrz oraz FoWS, czyli konferencję Future of Wireless Systems, członkowie koła naukowego Wireless Group są w stałym kontakcie ze światem łączności bezprzewodowej. Ubiegłoroczna edycja konferencji Future of Wireless Systems zapoczątkowała poszerzenie naszej działalności o aspekty bezpieczeństwa w sieciach bezprzewodowych.