Oto zwycięzcy CyberTronu

Data: 29.09.2023

Tegoroczne rozgrywki gry CyberTron wygrała polsko-słowacka drużyna w składzie: Tymon Boliński i Marcel Kosmala (obaj są uczniami Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej) oraz František Mikuláš i Andrej Smeral. Gratulujemy!

Czterej zwycięzcy z dyplomami

CyberTron to zawody dla uczniów szkół średnich składające się z gry terenowej oraz części informatycznej związanej z cyberbezpieczeństwem. Celem rywalizacji jest budowanie świadomości zagrożeń, jakie mogą czyhać w sieci, nauka radzenia sobie z nimi i ewentualne ich likwidowanie bez szkody dla użytkownika.

Fabuła tegorocznej edycji gry dotyczyła świata mediów. Hakerzy przejęli portal lokalnej redakcji i sparaliżowali jego pracę. Sytuację ratowali młodzi informatycy z Polski, Czech i Słowacji.

W rozgrywanym od poniedziałku finale gry wzięło udział 24 młodych pasjonatów informatyki – dziesięć osób z Polski, dziesięć z Czech i po raz pierwszy czterech uczniów ze Słowacji. Zawodnicy podzieleni byli na międzynarodowe drużyny, których zadanie było odparcie ataku hakerskiego.

Zdjęcie grupowe uczestników CyberTronu

Scenariusz i zadania do gry stworzyli naukowcy z WIT, studenci z Koła Naukowego White Hats oraz pracownicy Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego, a także szesnastu polskich mentorów, czyli graczy z poprzednich edycji.

Organizatorami zawodów są Politechnika Wrocławska, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Wydział Informatyki i Telekomunikacji PWr oraz Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe.

logotyp-umwd_nowy.jpg

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Wojewodztwa Dolnośląśkiego