Zagraliśmy „Hey Joe” na próbie przed Gitarowym Rekordem Świata!

Data: 26.04.2024

proba_pwr_przed_rekordem_2.jpgNaukowcy i studenci WIT, innych wydziałów PWr oraz uczniowie ALO wzięli udział w gitarowej próbie przed Gitarowym Rekordem Świata. Gościem specjalnym był Leszek Cichoński, znany wrocławski gitarzysta i organizator wydarzenia, które odbędzie się 1 maja na wrocławskim Rynku.

Gitarzyści PWr zebrali się dziś o 10:40 pod zegarem budynku C-13, aby wspólnie z Leszkiem Cichońskim zagrać „Hey Joe”, „Voodoo Child” oraz „Thanks Jimi”. Była to oficjalna próba przed wspólnym wyjściem WIT na coroczne wydarzenie bicia Gitarowego Rekordu Świata.

proba_pwr_przed_rekordem_9.jpgDo zespołu w składzie: Leszek Cichoński, prof. Andrzej Kucharski, dziekan WIT, prof. Paweł Wachel, prof. Tomasz Kajdanowicz, dr. inż. Marek Kopel, Paula Sobok oraz student III roku informatyki technicznej, Kuba Kalecki dołączyli kolejni studenci i pracownicy PWr ze swoimi gitarami oraz uczniowie ALO.

proba_pwr_przed_rekordem_14.jpgPróba przed Gitarowym Rekordem Świata odbyła się po raz pierwszy, ale w przyszłości ma się stać cyklicznym wydarzeniem dla naszego wydziału i całej społeczności PWr. Wspólnie pobiliśmy Gitarowy Rekord PWr, a teraz czas by pobić Gitarowy Rekord Świata. W ubiegłym roku na wrocławskim Rynku zagrało 7961 gitarzystów. Rekord został pobity, a my ponownie mieliśmy w tym swój udział. Nasza reprezentacja liczyła ponad 60 osób.

proba_pwr_przed_rekordem_21.jpgW tym roku chcemy pobić kolejny rekord i liczymy, że 1 maja 2024 roku na Rynek wybierzemy się w jeszcze większym gronie. Jeśli jesteś studentem lub pracownikiem WIT albo innego wydziału PWr, grasz na gitarze lub ukulele, zapraszamy Cię do wspólnego grania. Chcesz wspólnie z nami zagrać Hey Joe? Nie czekaj, zbieramy zgłoszenia pod adresem: promocja.wit@pwr.edu.pl.

proba_pwr_przed_rekordem_43.jpg

proba_pwr_przed_rekordem_60.jpgproba_pwr_przed_rekordem_19.jpgproba_pwr_przed_rekordem_47.jpg