Dziękujemy za Waszą obecność – DaWIT 2023 za nami (AKTUALIZACJA – FILM)

Data: 01.12.2023

II Dni aktywności WIT, które odbyły się 24 października 2023, przyciągnęły tłumy studentów i wystawców. Dziękujemy i widzimy się za rok!

dawit_2023-098.jpg

Na tegorocznych Dniach aktywności Wydziału Informatyki i Telekomunikacji gościliśmy 26 wystawców: koła naukowe i organizacje PWr. W tym roku było was więcej niż w ubiegłym, a w przyszłym liczymy na jeszcze lepszą frekwencję.

DaWIT, to przede wszystkim dobra okazja, by bliżej poznać koła naukowe działające na naszym wydziale lub te, w których działają studenci z WIT. Na wydarzeniu można było zdobyć informacje o kołach i uczelnianych organizacjach. Jedni mieli jasno sprecyzowane cele i przyszli zapytać o warunki rekrutacji, inni chcieli spędzić ciekawie czas, a byli też miłośnicy pieczątek, które uprawniały do udziału w losowania bluzy PWr. Wszystkim dziękujemy.

dawit_2023-133.jpgWszyscy różni, każdy ciekawy

Podczas wydarzenia można było odwiedzić stoiska przygotowane przez koła naukowe, na których oprócz okazji do rozmowy można było zagrać w gry, zarówno komputerowe, jak i planszowe, dostać promocyjne ulotki, broszury oraz gadżety wydziałowe i te przygotowane przez koła. Było w czym wybierać, na DaWIT 2023 zaprezentowały się:

•    KN BioMedical AI
•    KN Breadboard Computing
•    KN CyberTech
•    KN Kredek
•    Akademicki Klub Lotniczy Jetstream
•    KN Neuroinformatyki Neuron
•    KN Wireless Group
•    KN Coffee Break
•    KN Niezawodność i bezpieczeństwo systemów informatycznych
•    KN EKA.NET
•    KN TK Games
•    KN White Hats
•    KN PWr Solar Boat team
•    KN Solvro
•    KN Traf-Barak
•    KN WMS_Dev.

Zainteresowanie studentów kołami naukowymi było bardzo duże. Tym bardziej, że wydarzenie wpisało się w czas rekrutacji do organizacji studenckich. O co pytali odwiedzający stoiska?

dawit_2023-128.jpg

–  Bardzo różnie. Jedni po prostu, pytali o to, co robimy. Inni wiedzą, czym się zajmujemy i wypytywali o rekrutację, albo czy będą wydarzenia, które już prowadziliśmy, jak na przykład Kurs pentestera albo Bezpieczeństwo po godzinach – mówi Maksymialian Górski, prezes Koła Naukowe White Hats.

Jan Goleński z Akademickiego Klubu Lotniczego Jetstream dodaje, że studenci pytają też m.in.o zawody, w których uczestniczy AKL.

dawit_2023-042.jpg
– Studentów ciekawiło też, co im zaoferujemy, jeżeli do nas dołączą i co możemy im dać. To jest nie tylko fajny zespół, przygody i intersujące doświadczenia, ale przede wszystkim podnoszenie kwalifikacji z tygodnia na tydzień – mówi Jan Goleński. – Działanie w naszym kole to ciągła praca przez cały rok, przed sezonem i po sezonie, kiedy realizujemy konkretne projekty, żeby przygotować się na zawody. Chętnych jest dużo, zapraszamy na rozmowę rekrutacyjną do AKL.

dawit_2023-081.jpgOferują pomoc w karierze

Oprócz kół naukowych i organizacji studenckich, takich jak Samorząd Wita czy Akademickie Stowarzyszenie Informatyczne, które również rekrutowały chętnych w swoje szeregi, wystawcami na DaWIT były też jednostki uczelniane, których celem jest wspieranie studentów. Chodzi zarówno o wsparcie w rozwoju kariery naukowej czy zawodowej, jak i o pomoc w trudnych sytuacjach życiowych, kryzysie psychicznych czy w chorobie. Stoiska, na których można było zdobyć niezbędne informacje na temat wszelkiego rodzaju pomocy, miały:

•    Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami
•    Zespół ds. Polityki Równościowej Uczelni
•    Dziekanat WIT
•    Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości
•    Biuro Karier
•    Unite!
•    Szkoła Doktorska
•    Dział Współpracy Międzynarodowej.

dawit_2023-032.jpgRozwijaj się i baw, czyli koncert i belgijka

Podobnie jak w ubiegłym roku DaWIT to także dobry czas na integrację. Dwa koncerty zagrali WITelsi. Zespół w składzie: prof. Andrzej Kucharski, gitara basowa, prof. Paweł Wachel, gitara elektryczna, prof. Tomasz Kajdanowicz, gitara elektryczna, dr inż. Marek Kopel, perkusista i Paula Sobok, wokal, przypomniał m.in. utwory grupy The Beatels. Z kolei zaraz po drugim koncercie Samorząd WITa zaprisił wszystkich na wspólne odtańczenie belgijki przed budynkiem C-1.

Można było też zdobyć jedną z 10 bluz PWr. Najaktywniejsi studenci zbierali pieczątki od wystawców i wzięli udział w losowaniu. Bluzy trafią do właścicieli tych numerów indeksów:

dawit_2023-002.jpg
Na zakończenie DaWIT komisja konkursowa w składzie: prof. Andrzej Kucharski, dziekan WIT, prof. Paweł Wachel, prodziekan ds. studenckich oraz Ula Małecka, kierowniczka Zespołu ds. Promocji i Kontaktów z Interesariuszami ogłosili wyniki konkursu na najlepsze stoisko koła naukowego, w którym nagrodą jest rollup. W tym roku zwyciężyło Koło Naukowe Neuroinformatyki Neuron.

dawit_2023-092.jpgGratulujemy zwycięskiemu kołu, zdobywcom bluz. Wszystkim studentom oraz uczniom liceów nr XIV i XV, którzy odwiedzili DaWIT dziękujemy za udział i już teraz serdecznie zapraszamy na Dni aktywności WIT 2024!

Zdjęcia z DaWIT 2023 znajdziecie do pobrania w tym miejscu