2 i 3 kwietnia 2025 r. odbyły się seminaria w ramach dyscypliny naukowej Informatyka Techniczna i Telekomunikacja. Prelegentami byli dr hab. inż. Henryk Maciejewski, prof. uczelni oraz goście z Niemiec, prof. Uwe M. Borghoff i prof. Klaus Buchenrieder.
Na pierwszym z seminariów swój wykład wygłosił dr hab. inż. Henryk Maciejewski, prof. uczelni z Katedry Informatyki Technicznej. Zatytułował go „Generalizacja wysokowymiarowych reprezentacji uczonych przez głębokie sieci neuronowe – czyli o zagrożeniach związanymi z metodami AI w obliczu szybkiego postępu". Zdaniem profesora duży sukces metod to jedno, drugą stroną medalu jest branie pod uwagę tego, by powierzać sztucznej inteligencji coraz bardziej realne zadania.
Drugie z kwietniowych seminarium zostało zorganizowane wspólnie z Wydziałem Medycznym PWr i odbyło się w budynku C-19. Wystąpili na nim profesorowie z Uniwersytetu Bundeswehry w Monachium. Prof. Uwe M. Borghoff oraz prof. Klaus Buchenrieder, który zajmuje się budową i obsługą protez, głównie kończyn górnych. Podczas wykładu „Soft computing and AI for a Myo-to-gesture device" mówili m.in. o doprowadzaniu do protez sygnałów mięśniowych pozwalających odtworzyć ruchy.
Kolejne seminarium ITiT zaplanowano na 7 maja. Odbędzie się w sali 41 budynku C-4. Prelegentem będzie dr hab. Piotr Bródka, prof. uczelni z Katedry Sztucznej Inteligencji. Wygłosi wykład pt. „Procesy rozprzestrzeniania w sieciach złożonych – od chorób do wpływu społecznego”.
Rady Dyscyplin Naukowych zgodnie ze Statutem Politechniki Wrocławskiej, są organami właściwymi do nadawania stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego. Ich kadencja trwa 4 lata. Obecnie przewodniczącym Rady Dyscypliny Naukowej ITiT jest prof. Wojciech Bożejko, kierownik Katedry Automatyki, Mechatroniki i Systemów Sterowania WIT.