Wydział Informatyki i Telekomunikacji

ToPWR po angielsku? Aplikacja już działa

Data: 27.05.2025

to_pwr_ang-4.jpgPowstała angielska wersja aplikacji mobilnej ToPWR, stworzonej przez nasze Strategiczne Koło Naukowe Solvro. Aplikacja ma za zadanie ułatwić studentom funkcjonowanie na uczelni. Dzięki nowej funkcjonalności jest dostępna dla każdego, niezależnie od języka którym się posługuje.

Aplikacja ToPWR jest stworzona przez studentów dla studentów. Ma na celu skuteczne wprowadzenie pierwszorocznych do społeczności akademickiej, ale także usprawnienie życia codziennego bardziej doświadczonym studentom.

Studenci znajdą w niej m.in. mapkę kampusu i zdjęcia budynków, licznik dni do nadchodzącej sesji, informacje o dziekanatach, kołach naukowych czy wolnych miejscach na parkingach PWr.

– Są przewodniki dla studentów po akademikach, kursach poprawkowych, savoir-vivre na zajęciach czy Erasmusie, Jest menu ze stołówki w SKSie, informacje o wszystkich wydziałach i kierunkach. Kolejną funkcjonalnością ma być cyfrowy przewodnik – dla osób z niepełnosprawnościami, to pomysł Działu Wsparcia Aktywności Studenckiej – tłumaczy Szymon Kowaliński, przewodniczący sekcji mobile i tech lead części mobilnej aplikacji.

Aktualnie powstała wersja angielska ToPWR. Twórcy aplikacji mieli plan, żeby ją wprowadzić. Ale zrobili to szybciej. Motywacją był fakt, że zwróciło się do nich w tej sprawie Centrum Relacji Międzynarodowych.

to_pwr_ang-1.jpg

– Wersja polska jest fajna, ale zawarte w niej informacje są często do znalezienia też w innych źródłach. A wersja angielska jest o tyle wyjątkowa, że często tych informacji po angielsku nie ma w innych miejscach. Do tego my mamy je w jednej aplikacji – dodaje Szymon Kowaliński.

Koło Naukowe Solvro chce teraz sprawdzić, jak angielska wersja ToPWR przyjęła się wśród odbiorców.

– Wypuszczamy formularz przez CRM, który zbierze feedback od studentów zagranicznych, na temat zapotrzebowania. Tego co w aplikacji mogłoby się jeszcze dla nich pojawić. Bo oni mogą mieć zupełnie inne potrzeby niż studenci z Polski – zauważa Jakub Czajkowski, tech lead zespołu backend.

Aplikacja od zawsze była projektem KN Solvro, a jej pierwsza wersja została wypuszczona w październiku 2022 roku. Oryginalnym pomysłodawcą był Jakub Legut. ToPWR z projektu aplikacji mobilnej rozrósł się do czterech projektów.

– Jest aplikacja, którą dalej rozwijamy. Kolejna sprawa to projekt backendowy tworzący panel administratorski na nasz użytek wewnętrzny, żeby zarządzać treściami w aplikacji. Po trzecie mamy projekt frontendowy do panelu administratorskiego. To usługa webowa, którą udostępnimy poszczególnym podmiotom PWr, żeby mogły dodawać artykuły w naszej aplikacji i zmieniać informacje, oczywiście pod naszą kontrolą. Mamy też graf wiedzy, który aktualnie polega na tym, że są zbierane informacje o Politechnice – tłumaczy Michał Malicki, project menager ToPWR.

Twórcy aplikacji mają nadzieję, że w przyszłości powstanie Chatbot – Talk to PWR, który będzie można zaimplementować do pozostałych produktów ToPWR.

Zapisz się na WITletter

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję