Wystawca – KN Niezawodność i bezpieczeństwo systemów informatycznych

Data: 10.11.2022

KN Niezawodność i bezpieczeństwo systemów informatycznych zajmuje się szeroko pojętą problematyką niezawodności i bezpieczeństwa systemów.

kn_niezawodnosc_i_bezpieczenstwo.jpgNasze koło koncentruje się na:

• popularyzacji zagadnień modelowania niezawodności systemów informatycznych,
  • popularyzacji zagadnień zapewnienia bezpieczeństwa systemów informatycznych ze szczególnym uwzględnieniem kryptografii kwantowej,
  • organizowaniu seminariów zaznajamiających uczestników ze współczesnymi modelami, metodami, technikami i narzędziami stosowanymi w badaniach niezawodności i bezpieczeństwa systemów informatycznych,
  • opracowywaniu artykułów naukowych i referatów konferencyjnych i ich wygłaszanie na konferencjach krajowych i międzynarodowych z zakresu niezawodności i bezpieczeństwa systemów informatycznych,
  • umożliwieniu nawiązywania kontaktów ze stowarzyszeniami z branży informatycznej,
  • nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych i wspieranie inicjatyw studiowania na uczelniach zagranicznych,
  • wspieraniu inicjatyw szkoleń popularno-naukowych z zakresu niezawodności i bezpieczeństwa systemów informatycznych.

img_11281.jpgCzłonkowie koła mają możliwość rozwoju naukowego, biorą udział w konferencjach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, przygotowują publikacje naukowe. Są laureatami stypendium Rektora za pracę na rzecz rozwoju Politechniki Wrocławskiej i społeczności akademickiej. Największymi sukcesami KN Niezawodność i bezpieczeństwo systemów informatycznych było wygłaszanie referatów na konferencja krajowych i międzynarodowych, na których członkowie koła zdobywali nagrody Best Paper Award.