Wystawca – KN DaniE – dane i eksploracja

Data: 28.10.2022

Koło naukowe DaniE – dane i eksploracja zajmuje się szeroko pojętą analizą danych i jej wykorzystaniem do rozwiązywania problemów naukowych. Obecnie prace naszego koła skupiają się na zadaniu rozpoznawania emocji z wykorzystaniem różnych typów danych oraz na rozpoznawaniu stanów hipoglikemii.

danie.jpgWspółpracujemy z różnymi zespołami i podmiotami z Politechniki Wrocławskiej, takimi jak: Emognition (rozpoznawanie emocji z sygnałów fizjologicznych), PersEmo (rozpoznawanie emocji z tekstu), Katedra Sztucznej Inteligencji, projekt CLARIN.

Dzięki współpracy koła naukowego z zespołami naukowymi, zaangażowani studenci mają okazję uczestniczyć w tworzeniu nauki, czego częstym efektem są prace naukowe publikowane jeszcze w trakcie studiów. Mamy na koncie już blisko 20 artykułów i wystąpień, w których tworzeniu uczestniczyli nasi studenci.