Wystawca – KN Informatyki Biomedycznej

Data: 08.11.2022

Koło Naukowe Informatyki Biomedyczne zajmuje się praktycznym zastosowaniem informatyki do rozwiązywania problemów z zakresu biologii i medycyny.

kola-naukowew4_5.jpg

Jesteśmy naukowcami i tego się trzymamy. Praca w naszym kole różni się od pracy w większości kół na Politechnice Wrocławskiej. Skupiamy się w pierwszej kolejności na publikowaniu prac naukowych i wytwarzaniu rozwiązań informatycznych na ich potrzeby. Nasze publikacje dotyczą głównie zastosowań sztucznej inteligencji w medycynie i bioinżynierii. Pojawiają się w wysoko punktowanych czasopismach naukowych i na konferencjach, na które mają okazję jeździć nasi członkowie koła. W celu stworzenia wspomnianych publikacji przeprowadzamy różnorakie badania i eksperymenty.

zdjecie_czlonkow.pngWspółpracujemy z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu i wrocławskimi firmami zajmującymi się podobną tematyką. Członkowie naszego koła, po wykazaniu się w jakichś pracach, często znajdują później zatrudnienie w licznych projektach badawczych i firmach.

martin-tabakow.jpgOpiekę merytoryczną nad naszym kołem sprawują osoby zajmujące się tematyką zastosowania rozwiązań AI w medycynie. Wspieramy inicjatywy członków koła i ich własne pomysły na artykuły, służymy wsparciem merytorycznym, doświadczeniem oraz pomagamy sobie w pracy.