Prof. Halina Kwaśnicka z prestiżowym tytułem

Data: 15.06.2022

Prof. Halina Kwaśnicka z naszego wydziału otrzymała specjalne wyróżnienie podczas konferencji „Perspektywy Women in Tech Summit 2022”, na którym ogłoszono laureatki konkursu TOP of the TOP Women in AI. Gratulujemy!

Prof. Halina KwaśnickaNasza badaczka została przez organizatorów wyróżniona tytułem „Distinguished Mentor in AI” za wkład w kształcenie pokoleń specjalistów od sztucznej inteligencji.

Prof. Halina Kwaśnicka z Katedry Sztucznej Inteligencji WITj, jest opiekunem naukowym Koła Naukowego Sztucznej Inteligencji CJANT i autorką monografii Obliczenia ewolucyjne w sztucznej inteligencji (1999). Na naszej uczelni prowadzi wykłady na temat sztucznej inteligencji, algorytmów ewolucyjnych, systemów ekspertowych i automatycznego pozyskiwania wiedzy.

Ponadto kapituła konkursu, której przewodniczyła Aleksandra Przegalińska, badaczka ALK/MIT/Harvard, wybrała spośród nominowanej wcześniej setki kandydatek 10 najwybitniejszych kobiet pracujących z technologią AI w Polsce. Ich listę można znaleźć tutaj.

Na ogłoszonej wcześniej liście TOP-100 Women in AI znalazły się dwie badaczki z PWr, oprócz prof. Haliny Kwaśnickiej, była to prof. Urszula Markowska-Kaczmar, także z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji. Obie były nominowane w kategorii AI Research.

fabonm1cpfu9nakyobie_profesor_razem.jpg„Perspektywy Women in Tech Summit 2022” to największa w Europie konferencja dla kobiet w technologiach, która w dniach 7-8 czerwca odbywała się w Warszawie.