Prof. Tyll Kruger – Lew Politechniki Wrocławskiej 2021

Data: 17.11.2021

Prof. Tyll Kruger, założyciel Grupy MOCOS, która zajmuje się modelowaniem i przewidywaniem kolejnych fal COVID-19 otrzymał Lwa Politechniki Wrocławskiej za zaangażowanie i pracę w podnoszenie prestiżu uczelni. Oprócz profesora z naszego wydziały Lwy otrzymali: prof. Wacław A. Sokalski i Jarosław Krysiak.

Prof. Tyll KrugerWięcej o pracy prof. Tylla Krugera można przeczytać tutaj:

Grupa MOCOS

Co dalej z pandemią?

Kreatywni z PWr

Od 2011 r. rektorzy uczelni wręczają Lwy Politechniki Wrocławskiej. To wyraz szczególnego wyróżnienia dla pracowników, niezależnie od zajmowanych stanowisk, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i pomysłami rozsławiają i podnoszą prestiż PWr w środowisku akademickim. Statuetka nawiązuje do symbolu Lwowa i podkreśla intelektualne korzenie PWr. Do tej pory statuetki trafiły do 34 osób.

W tym roku otrzymali je:

dr hab. inż. Tyll Krüger, prof. uczelni (Wydział Informatyki i Telekomunikacji, założyciel i lider Grupy MOCOS),
prof. Wacław A. Sokalski (Wydział Chemiczny),
mgr inż. Jarosław Krysiak (Dział Kształcenia Podyplomowego i E-learningu).

Gratulujemy.

ula