Wydział Informatyki i Telekomunikacji

Studenci z KN Neuron ze światowym sukcesem w NTX Hackathon

Data: 13.12.2023

pipelon_na_neurotechx.jpgProjekt KN Neuron zajął drugie miejsce w kategorii software w hackathonie organizowanym przez NeuroTechX. W konkursie wzięło udział wzięło ponad 1000 osób z 55 państw. Zespół złożony ze studentów Informatyki stosowanej na WIT: Pawła Dzikiewicza, Tomasza Koralewskiego, Jakuba Nera i Adama Pawłowskiego zaprezentował w Wiedniu projekt „Bore No More”. Gratulujemy!

NTX Hackathon to wydarzenie organizacji NeuroTechX, która zrzesza pasjonatów neurotechnologii. Konkurs odbył się w formie hybrydowej w dniach 2-3 grudnia. Można w nim było uczestniczyć zdalnie przez platformę Discord oraz stacjonarnie. Uczestnicy mieli do wyboru następujące lokalizacje: Paryż, Zurych, Delhi, Kharagpur, Brasilia, Buenos Aires, Londyn czy Wiedeń – do którego pojechał zespół Pipelon z WIT. W wydarzeniu wzięło udział ponad 1000 osób z 55 państw.

Uczestnicy hackathonu szukali rozwiązań z dziedziny etyki, sprzętu, analizy danych i oprogramowania. Reprezentanci KN Neuron oraz kierunku Informatyka stosowana mieli 24 godziny na przygotowanie swojego projektu. Zespół stworzył klasyfikator znudzenia na bazie metody Support Vector Machine. Cały projekt nazwali „Bore No More".1.png

– Pierwszym krokiem było stworzenie trzech wersji popularnej gry Tetris. Dwie pierwsze, ekstremalnie nudna i dynamiczna, pozwoliły zebrać dane potrzebne do wytrenowania modelu, a trzecia agregowała wytrenowany model, dzięki czemu rozgrywka dostosowywała się do poziomu znudzenia gracza – mówi przedstawiciel koła naukowego.

Ich rozwiązanie wykorzystuje moc urządzenia Unicorn Hybrid Black do zbierania danych i tworzenia klasyfikatora stanu znudzenia. Klasyfikator ocenia poziom zaangażowania użytkownika, umożliwiając dostosowanie i ulepszanie funkcji aplikacji, aby bardziej one odpowiadały potrzebom użytkownika. Zespół przeprowadził testy, używając zmodyfikowanej gry Tetris, gdzie prędkość spadających bloków była dostosowywana w oparciu o poziom nudy gracza.

bore_no_more.jpg

Jak się okazało – zmodyfikowana rozgrywka Tetrisa okazała się bardziej angażująca. Gracz stawał się zainteresowanym przez dłuższy czas. Ponadto nie był wymagany jego świadomy wysiłek. Projekt „Bore No More" zapewnił zespołowi drugie miejsce na świecie w kategorii software.

– Sam hackathon wzbogacił nas nie tylko o urządzenie Unicorn Hybrid Black, czyli nagrodę za drugie miejsce, ale także o nowe znajomości z branży neurotechnologii. Ułatwi to nawiązanie współpracy przy ciekawych projektach oraz umożliwi uzyskanie wsparcia merytorycznego – mówi Marta Kuchciak, wiceprezes KN Neuron.

neurotechx-viena.jpg

– Congratulations on your remarkable achievement at the NeuroTechX Hackathon! Your project stood out among a highly competitive field, showcasing not only technical excellence but also innovative thinking and a deep understanding of neurotechnology. [...] Your innovation and hard work have truly paid off. We look forward to seeing how you continue to push the boundaries in the field of neurotechnology. Cheers to your success!" – gratulował zespołowi z WIT Mohit Patil, Chapter Manager w NeuroTechX.

Wszyscy członkowie zespołu, którzy wzięli udział w hackathonie: Paweł Dzikiewicz, Tomasz Koralewski, Jakub Ner i Adam Pawłowski) są studentami trzeciego roku Informatyki stosowanej. Jako zespół Pipelon brali też udział w Hack4WroclawTech, gdzie zajęli 3. miejsce oraz konkursie HackYeah, w którym dotarli aż do finału. Grupa aktywnie poszukuje wyzwań i pomysłów na projekty do wspólnej realizacji. 

Pierwszym członkiem KN Neuron był Paweł Dzikiewicz, pracujący nad grą platformową „Neurorun". Grupa zaprezentowała ją na Dniach Aktywności Studenckiej, BEST IT Festival oraz na naszym wydziałowym DaWIT 2023.

dawit_2023-088.jpgReszta członków z zespołu Pipelon, Tomasz Koralewski, Jakub Ner oraz Adam Pawłoski dołączyli do koła naukowego w październiku. W najbliższych miesiącach będą oni pracować nad swoim Zespołowym Przedsięwzięciem Inżynierskim z wykorzystaniem urządzeń, które posiada KN Neuron.

O początkach KN Neuron pisaliśmy tu

Zapisz się na WITletter.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję