AI Forum po raz drugi na WIT!

Data: 28.06.2024

ai_forum_2024-22.jpgKilkanaście projektów naukowo-wdrożeniowych przygotowanych przez studentów WIT prezentowano podczas AI Forum 2024. Podczas wydarzenia 18 czerwca swoje projekty przedstawili studenci pierwszego oraz trzeciego semestru studiów magisterskich na kierunku Sztuczna inteligencja.

Wydarzenie było podzielonea na kilka segmentów. Podczas pierwszego z nich zaprezentowali się studenci pierwszego semestru na kierunku Sztuczna inteligencja. Po przerwie przyszła pora na prezentacje w modelu Pecha-Kucha. Piętnaście grup przedstawiło swoje końcowe projekty AI. AI Forum 2024 zwieńczyła sesja plakatowa projektów trzeciego semestru.

ai_forum_2024-19.jpg– Na kierunku sztuczna inteligencja mamy trwający trzy semestry przedmiot, w ramach którego studenci przygotowują projekt rozwiązujący konkretny problem biznesowy lub społeczny dopasowując do niego odpowiednią technologię – opisywał przy okazji poprzedniej edycji prof. Tomasz Kajdanowicz, kierownik Katedry Sztucznej Inteligencji.

ai_forum_2024-12.jpgAI Forum jest spotkaniem podczas którego są omawiane efekty pracy studentów po pierwszym i trzecim semestrze. Niektórzy ze studentów mają w planach założenie własnych startupów i wdrożenie tego, co udało im się opracować. Część prac studentów czeka również na swoje publikacje.

ai_forum_2024-07.jpgai_forum_2024-09.jpgai_forum_2024-01.jpgai_forum_2024-28.jpgai_forum_2024-35.jpg