Wystawca – Tutoring Rówieśniczy

Data: 15.10.2024

Tutoring Rówieśniczy to inicjatywa mająca na celu wsparcie studentów w ich rozwoju akademickim i osobistym. W ramach projektu tutorzy – bardziej doświadczeni studenci – pomagają swoim tutee (uczestnikom projektu) w osiąganiu celów, które mogą być zarówno naukowe, jak i samorozwojowe.

projekt-bez-tytulu.png

Program obejmuje trzy rodzaje tutoringu: rozwojowy, naukowy oraz naukowo-rozwojowy. Spotkania odbywają się regularnie, głównie indywidualnie, w zależności od potrzeb uczestników. Projekt jest otwarty dla wszystkich studentów, a szczególnie zachęca się do udziału studentów pierwszego roku, którzy potrzebują wsparcia w odnalezieniu się w akademickiej rzeczywistości. Tutoring rówieśniczy to darmowa szansa na zdobycie wiedzy oraz rozwój umiejętności miękkich pod okiem bardziej doświadczonego kolegi lub koleżanki.

tutoring.png

O tutoringu rówieśniczym na WIT przeczytasz tutaj.