Nagroda Złotego Herolda dla dr. inż. Zbigniewa Szpunara

Data: 19.12.2022

Dr inż. Zbigniew Szpunar został uhonorowany Złotym Heroldem. Jest to nagroda przyznawana przez Radę Programową Forum Teleinformatyki za osiągnięcia w urzeczywistnianiu przesłania wszystkich edycji Forum Teleinformatyki.

zbigniew_szpunar_kis.jpgBrzmi ono: „Budowa nowoczesnego państwa opartego na powszechnym wykorzystaniu technologii teleinformatycznych nie jest celem antagonistycznym dla nikogo!” Nauczyciel akademicki z naszego wydziału odebrał nagrodę podczas Gali XXVIII Forum Teleinformatyki 29 września 2022 roku.

dyplom_zloty_herold.jpg– To dla mnie duży zaszczyt otrzymać taką nagrodę w przeddzień zakończenia ponad 46-letniego okresu pracy w Politechnice Wrocławskiej – ze znakomitymi współpracownikami oraz wspaniałymi, kreatywnymi studentami. Temu odczuciu towarzyszy satysfakcja z sukcesów szóstki studentów naszego wydziału (w tym także czwórki moich ostatnich już dyplomantów) w Ogólnopolskim Międzyuczelnianym Konkursie Młodych Mistrzów – mówi dr inż. Zbigniew Szpunar. – To kolejna już edycja konkursu, w której nasi studenci odnoszą sukcesy, promując nasz Wydział Informatyki i Telekomunikacji oraz – w szczególności – Katedrę Informatyki Stosowanej. Mój kilkuletni udział, jako koordynatora Konkursu Młodych Mistrzów w Politechnice Wrocławskiej, na kierunku Informatyka Stosowana kończy się – można chyba zaryzykować takie stwierdzenie – dobrze.

Forum doceniło studentów WIT

Dzień później odbyło się Forum Młodych Mistrzów „Ekonomiczne aspekty informatyzacji państwa, cyfrowa modernizacja Polski”, w czasie którego wręczono wyróżnienia Rady Programowej Forum Teleinformatyki. Gremium to doceniło studentów naszego wydziału.

• Aleksandra Stawarz otrzymała wyróżnienie za pracę pt. „Metoda wykrywania fake newsów”, którą napisała pod opieką naukową dr hab. inż. Adrianny Kozierkiewicz, prof. uczelni z Katedry Informatyki Stosowanej.
  • Kamil Przeniosło dostał wyróżnienie za pracę zatytułowaną „Porównanie języków Java i Kotlin ze względu na wybrane cechy jakościowe”, napisaną pod opieką naukową dr inż. Bogumiły Hnatkowskiej z Katedry Informatyki Stosowanej.
  • Kamila Gałka, Mateusz Groblicki, Agata Kowalczyk, Arkadiusz Stępniak odebrali nagrodę specjalną w kategorii „Najlepsza praca z zakresu efektywnej pracy zespołowej w warunkach pandemii” za pracę pt. „Wieloplatformowy system przetwarzania danych i zarządzania urządzeniami w dziedzinie IoT”, której opiekunem naukowym był dr inż. Zbigniew Szpunar.