Najaktywniejsze Liderki Dostępności z WIT wyróżnione

Data: 11.06.2024

liderki_wyroznione.pngAgnieszka Gawryszuk i Ula Małecka z naszego wydziału zostały wyróżnione jako najaktywniejsze Liderki Dostępności. Podziękowania otrzymały podczas rozdania stypendiów za aktywność i osiągnięcia w nauce dla studentów z niepełnosprawnościami. Gratulujemy!

80 studentek i studentów z niepełnosprawnościami otrzymało stypendia za aktywność i osiągnięcia w nauce. Nagrody przyznało Stowarzyszenie Absolwentów PWr, a środki pochodzą m.in. z datków zebranych podczas Charytatywnego Balu i akcji Nocne Listowanie.

W trakcie spotkania nagrodzono również najaktywniejszych Liderów Dostępności. To osoby wyłonione spośród pracowników uczelni, które angażują się w propagowanie idei dostępności. Ich zadaniem jest m.in. wspieranie osób ze szczególnymi potrzebami w jednostkach PWr.

Podziękowania za wyróżniającą się aktywność w Zespole Liderów Dostępności otrzymały Agnieszka Gawryszuk oraz Ula Małecka z WIT.

liderki-38.jpg– Nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. W mojej ocenie robię to, co każdy porządny człowiek powinien zrobić, gdy przyjdzie do niego osoba w potrzebie, nie oczekując w zamian za to jakichkolwiek zaszczytów – mówi Agnieszka Gawryszuk.
liderki-48.jpg– Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Wiele dla mnie znaczy. Nie chodzi tylko o to, że moja praca została doceniona, ale przede wszystkim cieszy mnie fakt, że uczelnia dostrzega pracę Liderów Dostępności, rozumie i widzi potrzeby różnych studentów. Obiecuję nie ustawać w pomaganiu naszym studentom, zapraszając ich jednocześnie do kontaktu ze mną. Dziękuję za zaufanie – mówi Ula Małecka.

Więcej informacji o możliwych formach wsparcia i zasadach ich udzielania na stronie Działu Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami.

Wspieraniem studentów ze specjalnymi potrzebami oraz propagowaniem idei dostępności na WIT zajmują się: Agnieszka Gawryszuk, Ula Małecka i Anna Grytsko. Do liderek wydziału można się zwrócić z: pytaniami w zakresie wsparcia, prośbą o pomoc dydaktyczną dla studenta ze szczególną potrzebą, prośbą o konsultacje dotyczące dostępności.

Liderki dostępności znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce Studenci.