Ostatnie miejsca na studia. Rozpoczął się wrześniowy nabór na PWr

Data: 08.09.2023

cyberbezpieczenstwo.jpg

Ruszyła ostatnia w tym roku rekrutacja na Politechnikę Wrocławską. Na chętnych czeka kilkaset miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Są jeszcze wolne miejsca na kierunkach WIT. Nabór potrwa tylko do 12 września.

Na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji można się zrekrutować na kierunki: cyberbezpieczeństwo na studiach stacjonarnych I stopnia, informatyka techniczna na studiach stacjonarnych I stopnia w Filii w Wałbrzychu oraz w Filii w Jeleniej Górze, a także informatyka stosowana w j. angielskim II stopnia.

informatyka_techniczna_kwadrat.jpgWolne miejsca na studiach stacjonarnych są ogółem dostepne na 37 kierunkach. Najwięcej na budownictwie (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego), elektronice i fotonice (Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów), mechanice i budowie maszyn (Wydział Mechaniczno-Energetyczny) oraz inżynierii materiałowej (Wydział Chemiczny).

Kilkanaście miejsc czeka także na kierunku lekarskim, który po raz pierwszy znalazł się w naszej ofercie. Wolne miejsca są także na studiach stacjonarnych II stopnia. Osoby, które chcą kontynuować naukę i uzyskać tytuł magistra, mają do wyboru 14 kierunków. Każdy ma więc szansę znaleźć coś dla siebie, a dodatkowo nadal są wolne miejsca w filiach w Legnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychu.

informatyka_stosowana_2kwadrat.jpg

Pełna lista dostępnych kierunków wraz z liczbą miejsc na stronie.

Nabór dla kandydatów na I stopień studiów stacjonarnych potrwa do 12 września, a wyniki poznamy dwa dni później, 14 września. Ogłoszenie list osób przyjętych zaplanowano na 20 września.

W trakcie pierwszej rekrutacji na studia I stopnia na Politechnice Wrocławskiej zarejestrowały się 10 922 osoby, a łączna liczba zgłoszeń wyniosła 20 766. Na kandydatów czekało ponad 6,7 tys. miejsc na 59 kierunkach. Największą popularnością cieszyły się kierunek lekarski, matematyka i analiza danych, informatyka stosowana oraz automatyka i robotyka.