Prof. Ngoc Thanh Nguyen drugi raz w Radzie Doskonałości Naukowej

Data: 11.10.2023

Prof. Ngoc Thanh Nguyen został wybrany na drugą kadencję do Rady Doskonałości Naukowej. Zdobył największe poparcie w dyscyplinie Informatyka Techniczna i Telekomunikacja. Gratulujemy!

ngoc_thanh_nguyen.jpgRada Doskonałości Naukowej powołana została w 2019 roku. Działa na rzecz zapewnienia rozwoju kadry naukowej zgodnie z najwyższymi standardami jakości działalności naukowej wymaganymi do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora.

W czasie jej drugiej kadencji w latach 2024–2027 po raz kolejny w składzie RDN zasiądzie prof. Ngoc Thanh Nguyen, kierownik Katedry Informatyki Stosowanej. Kandydaturę naukowca z WIT zgłosiły dwie uczelnie – Politechnika Wrocławska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie. Prof. Ngoc Thanh Nguyen otrzymał największą liczbę głosów w dyscyplinie Informatyka Techniczna i Telekomunikacja.

– Zadaniem RDN jest dbanie o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora. Od początku mojej kariery naukowej jest to temat szczególnie dla mnie ważny, dlatego wyniki wyborów do Rady Doskonałości Naukowej drugiej kadencji bardzo mnie ucieszyły – mówi prof. Ngoc Thanh Nguyen. – Czuję się niezwykle zaszczycony tak dużym zaufaniem naszego środowiska naukowego. Równocześnie jestem świadomy odpowiedzialności jaka na mnie ciąży.

Jak dodaje uczony, dyscyplina Informatyka Techniczna i Telekomunikacja jest jedną z większych i prężenie rozwijających się dyscyplin.

– Według raportu RDN w roku 2022 w ramach dyscypliny Informatyka Techniczna i Telekomunikacja przeprowadziliśmy 23 przewody habilitacyjne i 7 wniosków o tytuł profesora – wylicza pan profesor. – W całej Radzie liczba rozpatrzonych wniosków o tytuł profesora wynosiła 518, w tym w 42 odmówiono przedstawienia Prezydentowi RP kandydata do tytułu profesora. Rada także procedowała 1001 wniosków o wszczęcie postępowania w sprawie nadania stopnia doktora habilitowanego. W nadchodzących latach czekają nas podobne zadania. Jako przedstawiciel dyscypliny Informatyka Techniczna i Telekomunikacja w RDN stoję przed nowymi wyzwaniami, aby poziom nauki w Polsce był na jak najwyższym poziomie. Dołożę wszelkich starań,  aby nie zawieść zaufania osób, które na mnie zagłosowały.