Przyszli informatycy licznie odwiedzili WIT!

Data: 08.04.2024

dzien_otwarty_2024_41.jpg

Zastosowania wirtualnej rzeczywistości, sztuczna inteligencja, pokaz spawania i techniki laserowe, tworzenie gier komputerowych, widmo elektromagnetyczne czy rozpoznawanie emocji na podstawie sygnałów biometrycznych to tematy, które przyciągnęły tłumy uczniów szkół średnich nie tylko z Wrocławia, ale i calej Polski. Odwiedzili nas m.in. uczniowie z liceum w Częstochowie, Bydgoszczy, Świnoujścia czy Wałbrzycha. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Na przyszłych informatyków podczas Dnia Otwartego czekali nasi naukowcy na stanowiskach kierunkowych WIT, studenci Samorządu WITa i naszych kół naukowych.

dzien_otwarty_2024_24.jpg

Po wykładach na pytania kandydatów na studia odpowiadali nie tylko prowadzący zajęcia naukowcy, ale także studenci z Samorządu WITa, którzy oprowadzali przyszłych kolegów i koleżanki po kampusie. W C-1 swoje stanowiska mieli m.in. przedstawiciele kół naukowych White Hats i BioMedical AI.

dzien_otwarty_2024_45.jpgW Technopolis odbywały się laboratoria oraz ćwiczenia. Na parterze można było znaleźć stanowiska kierunków WIT, a na piętrach studentów z kół naukowych Neuroinfomatyki „Neuron" oraz TK Games

dzien_otwarty_2024_36.jpgZastosowania VR, sztuczna inteligencja, pokaz spawania i technki laserowe, tworzenie gier komputerowych, widmo elektromagnetyczne czy rozpoznawanie emocji na podstawie sygnałów biometrycznych to tylko niektóre tematy, które przyciągnęły uczniów szkół średnich.

dzien_otwarty_2024_9.jpgProgram wydarzenia dostępny tutaj

dzien_otwarty_2024_109.jpgBardzo dziękujemy wszystkim za obecność i już teraz zapraszamy na kolejny Dzień Otwarty na WIT za rok.

dzien_otwarty_2024_79.jpg

Zdjęcia z wydarzenia są dostępne tutaj