Studencki Program Stypendialny: wśród laureatów jest naukowiec WIT

Data: 17.11.2022

Rozstrzygnięto tegoroczną edycję Studenckiego Programu Stypendialnego. W gronie 23 laureatów znalazło się dziewięcioro przedstawicieli PWr i naukowiec WIT – Kamil Kanclerz, którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami w swoich dziedzinach.

Studencki Program Stypendialny jest inicjatywą prezydenta Wrocławia, a prowadzi go Wrocławskie Centrum Akademickie. Wnioski złożone przez doktorantów z wrocławskich uczelni (w ośmiu kategoriach) oceniają komisje złożone z uznanych autorytetów związanych z wrocławskim środowiskiem naukowym. Wysokość stypendium to 2000 zł miesięcznie, a pobierać je można przez maksymalnie dziewięć miesięcy.

Kamil Kanclerz
Tematem jego doktoratu są „Spersonalizowane techniki rozpoznawania treści obraźliwych”.

Kamil Kanclerz– Interesuję się zagadnieniami związanymi z przetwarzaniem języka naturalnego oraz personalizacją – mówi Kamil Kanclerz. – W swoich badaniach staram się łączyć obie te dziedziny, by opracować spersonalizowane techniki rozpoznawania treści uwzględniających kontekst użytkownika.

Jest współautorem kilkunastu artykułów opublikowanych na międzynarodowych konferencjach naukowych, w tym trzech opublikowanych na konferencji Annual Meeting of the Association for Computational Linguistics (ACL) – najbardziej prestiżowej konferencji związanej z dziedziną przetwarzania języka naturalnego.

Promotorem Kamila Kanclerza jest dr hab. inż. Maciej Piasecki, prof. PWr, a promotorem pomocniczym dr inż. Jan Kocoń (obaj z WIT).

Laureatowi gratulujemy serdecznie!

O pozostałych wyróżnionych można przeczytać tutaj.