Wydział Informatyki i Telekomunikacji

Wielki sukces naszego snowboardzisty. Konrad Bik zdobył srebro!

Data: 20.03.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Po ponad dziesięcioletniej przerwie PWr znowu z medalem Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie. Srebro wywalczył student WIT Konrad Bik podczas zawodów w Szczawnicy. Gratulujemy!

snowboard_plaskie.jpgNasz reprezentant zajął drugie miejsce w konkurencji Banked Slalom, w której zawodnicy ścigają się po torze pełnym band, muld i innych przeszkód. Konrad Bik wygrał eliminacje, a w wyścigu finałowym o zaledwie dwie setne sekundy uległ Andrzejowi Smerczyńskiemu z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Sukcesami mogę się pochwalić także przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej w tenisie stołowym. W trzecim turnieju rozgrywanym w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w konkurencji mężczyzn wygrał Jakub Krzywniak. Student Wydziału Zarządzania tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ligi oraz przyczynił się do pierwszego miejsca w klasyfikacji zespołowej dla PWr. Teraz przed naszymi zawodnikami półfinały Akademickich Mistrzostwo Polski, które rozegrane zostaną we Wrocławiu.

Warto też wspomnieć o pewnym zwycięstwie naszych koszykarzy, którzy w fazie play-off dwukrotnie pokonali zespół Uniwersytetu Wrocławskiego (97-61 oraz 90-43) i tym samym zameldowali się w finale. Mecz o pierwsze miejsce zostanie rozegrany 23 marca.