Wybierz swój kierunek na WIT – ruszył nabór na studia!

Data: 16.05.2023

Na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji przygotowaliśmy dla Was w sumie 1255 miejsc na 9 kierunkach studiów I stopnia i 30 na jednym w języku angielskim II stopnia. Zapraszamy na WIT we Wrocławiu oraz w filiach w Jeleniej Górze i Wałbrzychu.

kampaniapwr_2023_fb_instagram_1024x1024_2.jpg

W ubiegłym roku najbardziej popularnymi kierunkami wśród kandydatów okazały się informatyka stosowana w języku angielskim i polskim. O jedno miejsce starało się tam odpowiednio 15 i 10 osób. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także automatyka i robotyka oraz cyberbezpieczeństwo, gdzie na jedno miejsce przypadło siedmiu kandydatów.

Wybierz to, co Cię interesuje

Na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji PWr we Wrocławiu czeka na Was 1255 miejsc na 9 kierunkach na studiach I stopnia. Są to:

Również w filiach PWr w Jeleniej Górze i Wałbrzychu na studiach I stopnia, ale tylko na kierunku Informatyka techniczna, mamy dla Was po 60 miejsc.

Rekrutacja ruszyła też na jeden kierunek na II stopniu. Jest to Informatyka stosowana w języku angielskim (Applied Computer Science), na którą zostanie przyjętych 30 osób.

Szczegółowe informacje o kierunkach na WIT znajdziesz na naszej stronie w zakładce Kandydaci.

Nie przegap terminów

Nabór dla kandydatów na I stopień studiów stacjonarnych potrwa do 10 lipca, a wyniki poznamy dwa dni później, czyli 12 lipca. Trochę więcej czasu na zgłoszenia mają osoby rekrutujące się na drugi stopień, tutaj ostateczny termin to 20 lipca.

Drugi nabór na studia wystartuje 20 lipca, a trzecia i ostatnia rekrutacja uzupełniająca ruszy 6 września.

Co nowego na PWr?

Łącznie na Politechnice Wrocławskiej na kandydatów czeka 7825 miejsc na 74 kierunkach studiach. W tym roku oferta PWr wzbogaciła się o osiem nowych kierunków. Na studiach pierwszego stopnia uruchamiamy: inżynierię materiałową, geologię stosowaną, inżynierię pojazdów i napędów niskoemisyjnych, Medical Informatics, elektronikę i fotonikę, matematykę oraz matematykę i analizę danych. Z kolei na studiach magisterskich nowością jest kierunek Urban Mining – inżynieria recyklingu.