AI&ALE... czy wszyscy umrzemy?

Data: 28.10.2024
Miejsce wydarzenia: Czasoprzestrzeń
Godzina: 19:00 - 22:00
Organizator: Katedra Systemów i Sieci Komputerowych

slajd_prowadzacy_aiale.png

Czy sztuczna inteligencja, taka jaka jest naprawdę, może nam zaszkodzić? Jak daleko jesteśmy od generalnej sztucznej inteligencji (GAI)? Jak właściwie działa sztuczna inteligencja? Co to jest uczenie maszyn, jak przenika naszą rzeczywistość i czy sprawi, że wszyscy umrzemy, czy może wprowadzi nas w kolejną erę rozwoju technologicznego?

Na te wszystkie pytania postarają się odpowiedzieć naukowcy z Katedry Systemów i Sieci Komputerowych PWr – dr hab. inż. Paweł Ksieniewcz, prof. PWr oraz dr inż. Wojciech Kmiecik. Katedra zaprasza serdecznie na wydarzenie „AI, ale czy wszyscy umrzemy?” 28 października o 19.00 do Klubu Łącznik w Czasoprzestrzeni.

mk1_6071.jpgWstęp jest wolny dla wszystkich, wykład będzie mieć charakter popularnonaukowy – nie trzeba mieć żadnej szczególnej wiedzy na temat sztucznej inteligencji czy technologii, aby wziąć w nim udział.