„Bezpieczeństwo po godzinach” – Tożsamość Cyfrowa 2.0: Przyszłość Podpisów Elektronicznych i Portfeli Tożsamości

Data: 15.10.2024
Miejsce wydarzenia: Budynek C-13, sala 1.31
Organizator: White Hats

bpg_wodo.jpgKN White Hats zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Bezpieczeństwo po Godzinach”. W ramach spotkań ze specjalistami koło przybliża tematykę cyberbezpieczeństwa. Gościem White Hats będzie dr Wojciech Wodo.

Już 14 października, we środę o godzinie 19:00 w sali 1.31 w budynku C-13 na terenie Politechniki Wrocławskiej odbędzie się spotkanie z dr. Wojciechem Wodo z Katedry Podstaw Informatyki.

W kręgu jego zainteresowań naukowych leżą zagadnienia bezpieczeństwa komputerowego, ze szczególnym naciskiem na biometrię, tożsamość elektroniczną oraz cyberbezpieczeństwo bankowości cyfrowej. Dr Wodo kierował licznymi projektami badawczo-rozwojowymi finansowanymi ze środków takich agend jak NCN, FNP czy NCBR, dodatkowo skutecznie komercjalizuje działania naukowe we współpracy z przemysłem – m.in. PayEye czy Identt.

Podczas prelekcji zostaną omówione schematy identyfikacji cyfrowej, cyfrowe usługi zaufania i relacje między nimi wraz z przykładowym scenariuszem użytkowania. Porozmawiamy o podpisach i pieczęciach elektronicznych m.in. podpisach osobistych, podpisach zaufanych, zobaczymy co daje nam nowy polski dowód osobisty – eDowód, dowiemy się czym jest mObywatel i jakie korzyści z niego wynikają.

Ponadto Dr Wodo opowie o obecnym stanie ekosystemu tożsamości cyfrowej w Polsce i w Europie. Omówi jego przyszłość w związku z najnowszymi zmianami legislacyjnymi, wchodzącymi w fazę wdrażania – rozporządzeniem eIDAS2, rewolucjonizującym rynek tożsamości cyfrowej, wprowadzając portfel tożsamości cyfrowej Unii Europejskiej (portfel EUDI) umożliwiając więcej funkcji i dając kontrolę nad atrybutami i danymi użytkownikowi (posiadaczowi danych).

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Szczegółowy opis, a także wszystkie aktualności KN White Hats publikuje na Facebooku, do którego link znajdziecie tutaj.