WITingowie na Odra River Cup!

Data: 10.06.2024

0n8a7302.jpgZespół WITingowie z naszego wydziału wziął udział w rywalizacji smoczych łodzi podczas sobotniego pikniku Odra River Cup 2024. Drużyna złożona ze studentów oraz pracowników WIT zajęła szóste miejsce w klasyfikacji końcowej. Gratulujemy!

W sobotę na politechnicznym bulwarze wspólnie bawili się pracownicy i studenci z naszej uczelni. Po przerwie powrócił piknik Odra River Cup, a na Odrze ponownie brylowali wioślarze oraz wioślarki z PWr. Tradycyjną częścią pikniku były wyścigi ósemek wioślarskich na dystansie tysiąca metrów, a także rywalizacja smoczych łodzi.

WITingowie byli jednym z trzynastu zespołów, które wzięły udział w rywalizacji smoczych łodzi. Do udziału zgłaszały się zespoły z różnych wydziałów, kół naukowych oraz jednostek PWr. Drużynę z WIT współtworzyli studenci z Samorządu WITa, dr Dominik Bojko z Katedry Podstaw Informatyki oraz prof. Paweł Wachel, prodziekan ds. studenkich.

0n8a7330.jpgW skład każdego zespołu weszło dziesięć osób oraz jedna, dodatkowa, która odpowiadała za tempo wiosłowania wybijając rytm na bębnie. Zawody przeprowadzono na dystansie 200 m. Najpierw osady płynęły na czas w biegach eliminacyjnych. Na podstawie uzyskanych rezultatów najlepsze trzy osady zmierzyły się w finale A, a kolejne odpowiednio w finałach B, C i D.

Nasza drużyna dwukrotnie zanotowała dobry czas i w klasyfikacji końcowej smoczych łodzi zajęła szóste miejsce. Trzymamy kciuki za jeszcze lepszy wynik w następnym roku!

0n8a7341.jpg

Końcowa klasyfikacja smoczych łodzi:

1. Spalone Serwa
  2. PWr Dragon Boat Team
  3. PhDragons
  4. Mechaniczni Wojownicy Odry
  5. Energetyczne Wiosła
  6. WITingowie
  7. Smocza Potęga Polibudy
  8. Chemical Power
  9. Wesołe Walenie
  10. Karolina i DZIesięciu Informatyków
  11. DIP Purple
  12. Biochemicy i Przyjaciele
  13. Team ZR members

Podczas Odra River Cup na uczestników czekało również miasteczko, w którym najmłodsi odwiedzający wydarzenie mogli poeksperymentować. Swoje stoiska przygotowało również osiem kół naukowych Politechniki Wrocławskiej, a tematem przewodnim pikniku była kosmiczna przygoda.

Dodatkowo po raz 24. rozegrano bieg męskich osad pomiędzy PWr, a UWr o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej. W wyścigu zdecydowanie zwyciężyli reprezentanci naszej uczelni i poprawili dotychczasowy wynik historycznej rywalizacji na 22 do 2 na korzyść Politechniki. Również nasza żeńska osada wróciła do domu z pucharem. W swoim biegu studentki PWr dopłynęły na metę nieznacznie szybciej niż połączony zespół Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Wrocławskiego.

0n8a7338.jpg

Po raz pierwszy rozegrano także bieg osad mieszanych. Na starcie pojawiły się męsko-żeńskie ósemki wioślarskie z PWr, UWr oraz UPWr. Po początkowo zaciętej walce górę wzięło doświadczenie oraz moc gospodarzy regat i na pierwszym miejscu do mety dotarł zespół Politechniki Wrocławskiej. Drugie miejsce zajęli reprezentanci UWr, a trzecie UPWr.

W trakcie imprezy zbieraliśmy także środki na leczenie Diany, 3-letniej córki naszych absolwentów, która ma zdiagnozowaną rzadką chorobę genetyczną – zespół Retta. Przebieg tej choroby można zatrzymać poprzez codzienne podawanie leku dostępnego w USA, dwuletnia terapia kosztuje ponad 4 miliony złotych. Zbiórka trwa nadal - zachęcamy do jej wsparcia poprzez stronę Fundacji Siepomaga.

0n8a7340.jpgOrganizatorami pikniku byli: Fundacja Manus, Ósemka PWr, Akademickie Radio LUZ, Biuro Konferencji i Wydarzeń PWr oraz Dział Informacji i Promocji.