Za nami pierwsza edycja konferencji WIT-KoN

Data: 13.06.2024

wit_kon-2.jpgW czwartek, 6 czerwca odbyła się pierwsza edycja konferencja Kół Naukowych i Aktywnych Studentów WIT-KoN. Studenci z kół naukowych Solvro, TK Games oraz z Samorządu WITa przygotowali cztery godziny prelekcji oraz sesję networkingową.

Podczas wydarzenia zaprezentowały się koła naukowe Solvro, TK Games, NeuronBioMedical AI oraz Samorząd WITa. Przez cztery godziny intensywnych wykładów i aktywności studenci WIT mieli okazję wymienić swoje doświadczenia. Dodatkowo podczas „networkingowego bingo", uczestniczy konferencji mogli się poznać i wymienić kontaktami.

Gośćmi konferencji byli prof. Andrzej Kucharski, dziekan WIT, a także prof. Paweł Wachel, prodziekan ds. studenckich. Obaj pogratulowali studentom inicjatywy oraz wyrazili nadzieję na kontynuowanie projektu w przyszłości i organizację kolejnych edycji konferencji.

wit_kon-1.jpg

Pierwsze zaprezentowało się koło naukowe Solvro, które przybliżyło swoją działalność. Koło jest aktywne od 2018 roku i posiada obecnie sekcje frontendu, backendu, mobile, machine learning, ui/ux design oraz devops. Kolejnym prelegentem na WIT-KoN było TK Games – koło zajmujące się tworzeniem gier komputerowych i planszowych. Podczas swojej prelekcji przedstawili jak obecnie funkcjonuje koło i jakie projekty realizują.

W konferencji wzięło również udział KN Neuron, które zrzesza sympatyków neuroinformatyki i sztucznej inteligencji. Na Konferencji WIT-KoN KN Neuron opowiedzieli studentom o swoich projektach i pokazali sprzęt, na którym pracują. Uczestnicy mogli się również dowiedzieć, w jaki sposób odczytywać fale mózgowe.

witkon_szeroki.jpg

Koło Naukowe BioMedical AI zbiera osoby zainteresowane sztuczną inteligencją, odwołując się przy tym do zagadnień medycznych. Łączą oni zarówno osoby doświadczone, piszące własne prace naukowe, jak i te, które mają mniejsze doświadczenie z AI. Koło ma w planach otworzyc kurs pilotażowy od podstaw dla osób, zaczynających swoją przygodę ze sztuczną inteligencją. Samorząd WITa zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych dla studentów WIT. Na Konferencji WIT-KoN opowiedzieli uczestnikom o roli samorządu w aktywności studenckiej i edukacji.

Więcej o prelegentach można przeczytać w relacji koła naukowego Solvro

Organizatorzy konferencji podkreślają, że na WIT możemy się spotkać ze zróżnicowanymi formami aktywności studenckiej. Oprócz Samorządu WITa, na wydziale jest aktywnych ponad dwadzieścia kół naukowych. Każde z nich zajmuje się odmiennym obszarem z dziedziny informatyki i telekomunikacji.

wit_kon-4.jpg

W kołach naukowych na WIT można się rozwijać m.in. w zakresie:

• programowania aplikacji mobilnych i webowych
  • gamedevie
  • sztucznej inteligencji i jej szerokich zastosowaniach
  • cyberbezpieczeństwie
  • programowaniu niskopoziomowym w tym programowaniu mikrokontrolerów i systemów wbudowanych
    sieciach komputerowych

Więcej o naszych kołach naukowych można przeczytać w dedykowanej zakładce na naszej stronie internetowej. To odpowiednie miejsce, aby rozwinąć skrzydła, wziąć udział w interesujących projektach, a także zintegrować się z innymi pasjonatami różnych dziedzin informatyki i telekomunikacji. Zachęcamy!